Stran 1 od 1
Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 09 Jun 2016 20:19
Napisal/-a fida007
Kot je v naslovu napisano kupim sprednji del palice, katera pride na menjalno ročico za 5 stopenjski menjalnik. Glej slike

Označena desno na sliki
Lp Matej
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 10 Jun 2016 09:43
Napisal/-a jaka666
Imam 15 cm konc. Tistega ki rabiš!
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 11 Jun 2016 19:05
Napisal/-a Anton aus
To kaj si pokazal na 1. fotki, je tisto kar je na spodnnji sliki skrajno desna fotka.
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 11 Jun 2016 19:17
Napisal/-a fida007
Saj sem tako tudi napisal

Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 12 Jun 2016 09:58
Napisal/-a fida007
@Anton aus mogoče veste iz glave če sta dolžini palic za 4 in 5 stopenjski menjalnik enaki? Mislim pa za tale sprednji del in sicer od narebrenega dela do luknje za vijak na menjalni ročici. Lp
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 12 Jun 2016 13:58
Napisal/-a Anton aus
Bom kar raje pogledal oziroma poslikal pa ti javim.
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 12 Jun 2016 14:03
Napisal/-a fida007
Če imate kje pri roki bi nil zelo vesel

Hvala

Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 12 Jun 2016 21:42
Napisal/-a bobo1841
če se ne motim ,sta palici tudi po obliki različni,zadnji del sigurno,razlika v dolžini pa je še med bencin in dizel avti
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 12 Jun 2016 21:55
Napisal/-a Boro
bobo1841 napisal/-a:razlika v dolžini pa je še med bencin in dizel avti
To pa tudi jaz vem......
Lp, boro
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 12 Jun 2016 22:52
Napisal/-a Anton aus
Za danes sem prepozen ti jutri izmerim dolžine in poslikam imam tega več na zalogi.
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 16 Avg 2016 13:52
Napisal/-a fida007
@Anton aus ,bi mi lahko premerili palice? Da se nebom enkrat rezal pa flikal skupaj

hvala. Lp M
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 16 Avg 2016 14:34
Napisal/-a Boro
fida007 napisal/-a: Da se nebom enkrat rezal pa flikal skupaj

hvala. Lp M
Oj. Sicer ne vem, kaj se dogaja, ampak ne vem, zakaj je treba palice rezat. Kolikor imam jaz izkušnjo (in Bobo) palice sploh ni treba rezat. Na koncu je tisti del, ki je na palici pod kotom 90 stopinj (glej slike spodaj). Na spodnji strani izbiješ ven varovalo (kajlo), tisti del premakneš za tisti centimeter, v palico zavrtaš luknjo in vstaviš varovalo nazaj. Govorim o premiku za centimeter, centimeter in pol.
Tako sva z Bobotom naredila pri mojem - je pa res, da imam palice od bencinca, menjalnik od bencinca, le zvon na menjalniku je od od dizla (na dizel mašini). Pa vse prav lepo špila. Je pa res, da ne vem kaj ti delaš in kakšne so te razlike v dolžinah..... Je pa res, da koikor sem pravkar zasledil na spletu tudi šalčke niso enake bencin - dizel....
Slike iz neta:
levo bencin, desno dizel, spodaj tista kajla ki jo izbiješ....
LP; Boro
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 16 Avg 2016 15:09
Napisal/-a fida007
Pozdravljen,
sam morem palico odrezati na sprednji strani, ker nisem vedel da je razlika tudi na sprednjem delu, ne samo v škatli od menjalne ročice. (glej sliko, označeno z rdečo)
Sedaj pa ne vem ali je dolžina enaka ali je daljša, kajti sam imam tistih 15cm sprednjega dela palice, katero si mi ti pripeljal od Jake. Drugače pa sem razstavil tudi tale zadnji del. Sedaj pa rabim dolžino najbolje bi bilo obeh palic za 5 stopenjski menjalnik
LP M
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 16 Avg 2016 19:41
Napisal/-a bobo1841
vzemi si čas in pridi k meni enkrat pomerit palice,imam tudi škatlo od 5 brzinca in en kos palice ,le boževedi od katerega avta je palica
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 18 Avg 2016 12:43
Napisal/-a fida007
bobo1841 napisal/-a:vzemi si čas in pridi k meni enkrat pomerit palice,imam tudi škatlo od 5 brzinca in en kos palice ,le boževedi od katerega avta je palica
Ooo hvala za povabilo, z veseljem si ogledam vsako T3jko

Drugače pa sam imam tudi škatlo in vse, samo zdaj točnih dolžin posameznih palic ne vem
LP M
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 18 Avg 2016 13:48
Napisal/-a Boro
fida007 napisal/-a:...z veseljem si ogledam vsako T3jko
... v tem primeru tudi T1ko, T2ko in T4ko. Jap, bobo ima zbirko..... včasih se je reklo da KUPIČI....

LP; Boro
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 07 Jun 2018 00:00
Napisal/-a coka
Zakaj je ta "stift" pri 5 stopenjskem menjalniku na katerega pride fedra? Gumjasta manseta ki pride preko je razpadla..
Vrjetno je bil zapikan ker sem ga nasprejal pa sem potem moral kr fajn potegnit k sebi prestavno rocico da sem dobil v 1. prestavo.. prej je slo normalno kot ostale prestave prav tako v rikverc.. zdaj sem odstrano fedro da ga ne potisne ven ker se zaskoci.. po sliki kjer je prikazano kako je sestavljeno vse skupaj zgleda da je notri se ena federca in kuglica ki zablokira ta stift in na drugi strani nekaksen pokrovcek/cep.. Zanima me ce je to "tovarnisko" da moras bol mocno potegnit k sebi da dobis v prvo in rikverc? Menjalnik je 3h ..
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 07 Jun 2018 08:47
Napisal/-a NoName
Meni na 3h ni bilo treba nič kaj ekstra vlečt za prvo in rikverc.
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 07 Jun 2018 09:11
Napisal/-a coka
Saj pri meni je do zdaj tudi slo normalno.. zdaj pa se ta stift zaskoci in ko hocem dat v prvo ali rikverc morem kr potegnit k sebi prestavno rocico da se ta stift premakne nazaj not.. potem pa ga fedra zopet potisne ven in se zaskoci..zato sem zdaj odstrano fedro da ga ne potisne ven..
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 07 Jun 2018 10:03
Napisal/-a Anton aus
To bo potrebno razdret pa vse spucat in namazat, manšeto, ki ti je razpadla imam na zalogi.
Na starih ročkah 4 prestave si moral za rikverc pritisnit noter pa nazaj, na 5 gang pa ni potrebe noter ampak samo z večjo silo k sebi. To je narejeno zaradi varnosti, da imaš mejo ko daš v prvo ali rikverc. Se pravi ročko premikaš med 2 in 4 ter med 3-5 z isto silo, ko pa hočeš dat v prvo ali rikverc pa z malo večjo silo k sebi.
Kdaj občutiš, da gre preteško v 1 ali R je potrebno ročko poservisirat (vse očistit, pregledat tudi kuglico, da ni poškodovana)., ker se težave stopnujejo in gre čedalj težje, na koncu se zgodi, da gre fulll težko in ljudje butajo v levo ročko in posledično temu ročka poči tam na luknji, kjer je distanca za feder. Verjetno ste že dostikrat slišali, da ročke na 5 gang pokajo.
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 07 Jun 2018 11:51
Napisal/-a coka
Re: Palico 5 stopenjskega menjalnika
Objavljeno: 07 Jun 2018 23:11
Napisal/-a Anton aus
coka napisal/-a:https://data.motor-talk.de/data/galleries/1170007/2570766/schaltgestaenge-7860.jpg
To je ta kuglica na sliki v povezavi pod stevilko 30?
Če imaš znucano, ti lahko zmerim fi nove kuglice.