Nakup T4

Pozdravljeni, čas je da tudi jaz nabavim kombi, zagledal sem se v model T4, solidno notranjost sem nabavil pred mesecem dni, sedaj mi manjka še lupina :) Rabim kombi, ki bo služil kot avto za vsak dan, solidno ohranjen, brez gnilobe, kratek model... Zanimajo me vaši predlogi glede izbire motorja, 1.9, 2.4 ali 2.5 tdi? (zanesljivost, poraba, odzivnost).

Ker je pri nas bolj malo izbire, vsaj take, kot bi si jaz želel, v tujini pa precej več, me zanima, kako je z uvozom teh 20 let starih strojev.

Hvala za pomoč

Jure

Re: Nakup T4

Taki kot jih iščeš so redki in dragi :)
Če ne rabiš moči vzami 1.9 ali 2.4, drugače pa obvezno 2.5
Kolikor vem pri 2.4 rada poči glava, 1.9 pa gre tesnilo glave.
V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

2.5 tdi 102 ks je zame bila dobra nalozba. Do 140 lepo vlece. Koncna je 165.
Poraba je nekje 8-10 litrov.
Rabil bi edino 6. Prestavo....
Veliko srece pri nakupu ti zelim. P.s. avto uporabljam za delo in druzino. Imamo bmw 320 ampak zadnje case stoji pred hiso. Kombi je bolj vsestranski:-)

Hvala za pomoč, tud mene, zdaj po premisleku najbolj vleče na 2.5 tdi, zdej pa vidmo kaj bo prišlo k hiši :) Do zdaj sem imel priložnost vozit le 2.4d (par km po ravnini) in res ni bil hitr, si predstavljam da obremenjen ali pa v klancu, zna bit moteč.

Zdravo,

Glede t4 me zanima slednje;

1. Koliko je poraba manjsa pri 1.9 TDI masini kot pri 2.5 TDI kjer je od 8-10l kot je zgoraj napisan in predvsem ali je 1.9 masina pri tej kilazi premalo mocna sepravi ali je razlika predvsem v klancih in pa koncna hitrost?

2. Prasal bi pa tud cisto okvirno letne stroske pri stirici ce izozamemo servis?

Lp

van98 napisal/-a:Zdravo,

2. Prasal bi pa tud cisto okvirno letne stroske pri stirici ce izozamemo servis?

Lp

Cestna taksa + zavarovanje + vinjeta, ostalo je odvisno kaj ti crkne. Lahko nič, lahko marsikaj... Odvisno v kakšnem stanju ga dobiš. Deli so poceni kot npr. Golf 2, samo kupiti jih moraš v pravi trgovini.

Imel 2.4D, kar zadovoljen, sploh s porabo..s polnim tankom po 900km. Delovna mašina z značilnim zvokom. :D Veselje, ker ne rabiš menjavati turbine (kar ne pomeni, da je ne moreš dodatno namontirati ;) ;)
Minusi: pregrevanje, rada gre vodna pumpa (kar komplicirana menjava, ker je vpeta notri), lahko hitro zviješ glavo motorja, če imaš pretežko nogo na klancih..avto slabo vleče, ko je naložen, ampak opravlja svoje delo, samo čas mu moraš dati. Je pa trpežna, enkrat mi je uspelo celo izprazniti tanko (ker mi stevec ni pravilno kazal), kljub temu smo načrpali nafto in je avto delal naprej kot urica (pozabi pri novejsih, da lahko storiš kaj takega). :D
1.9 TDI je lušn seveda na svoj način..klasika.., če ga imaš za po ravnem, manjka mu malo moči, če greš v gore... 2.5 TDI pa, če veliko nalagaš in rabis dodatno moč je dobra izbira.
Life is too short, to not having a van. ;)

imel dve t4 ,in 2,5 tdi je daleč najboljša opcija ,kar se porabe in moči tiče,
on 2,4 d pa kot je napisal makinho90
Živeti brez kombija je mogoče,vendar brezveze!

Pozdravljeni, pol leta sem lastnik t4 z 2.5tdi motorjem 88hp. Zaenkrat zelo zadovoljen, poraba 7-8l/100km. Glede na to da je avto daily, bi lahko pospeški bili malo boljši :)

Cene pa priporočam :)

jaka666 napisal/-a:Kateri ti motorja imas? Ali ni 102 km najmanj pri tdi?

Imaš 65, 75 in 111 KW 2.5 TDI motorje.

Na ven samo to da šibkejši nima intercoolerja in drug tip menjalnika. Šibkejši ima 2B, močnejši 2G menjalnik.
Če so razlike v motorju ne vem.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov