Menjava olja na domačem dvorišču
Objavljeno: 15 Apr 2019 21:12
Zdravo,
danes sem se spravil sam menjati olje in oljni filter na T4 1995 letnik 2.4 sicer vmes mi je bilo žal sploh, ker nisem imel konkretnega dvigala in orodja ampak mi je na koncu končno nekako ratalo (upam)...Dokler nisem pogledal dol in vidil kapljati olje počasi. Zdaj sicer ko sem nalival olje notri mi je malo ušel v mašino (ja amater) in upam, da je to olje prišlo potem do spodnjega pokrova in dol na tla. Zdi se mi drugače nemogoče, da bi puščalo, ker sem filter res dobro lepo zategnil ter vijak z spuščanje olja tudi.
1. Sem pa šele potem gledal po internetu in je ponavadi neka podložka na tem vijaku za odpreti olje spodaj? Jaz je nisem videl niti ko sem ga danes prvič odtegnil. Ali je ta podložka ključnega pomena in bi bilo možno, da bi zaradi tega puščalo, tudi če je vijak zelo dobro zategnjen?
2. V trgovini so mi prodali 5l olja, dal sem mu vozniško in je pogledal točno še v računalnik koliko olja gre v moj model. Rekel je, da mora biti 4,5l. Ko sem na koncu nalil 4,5l notri po končanem delu, zalaufal malo mašino in potem preveril olje z palco ga ni niti do minimuma? Kako je to možno, tam v trgovini so mi 2x potrdili, da je 4,5l. Kdo ve koliko bit mora zares biti?
Hvala!
danes sem se spravil sam menjati olje in oljni filter na T4 1995 letnik 2.4 sicer vmes mi je bilo žal sploh, ker nisem imel konkretnega dvigala in orodja ampak mi je na koncu končno nekako ratalo (upam)...Dokler nisem pogledal dol in vidil kapljati olje počasi. Zdaj sicer ko sem nalival olje notri mi je malo ušel v mašino (ja amater) in upam, da je to olje prišlo potem do spodnjega pokrova in dol na tla. Zdi se mi drugače nemogoče, da bi puščalo, ker sem filter res dobro lepo zategnil ter vijak z spuščanje olja tudi.
1. Sem pa šele potem gledal po internetu in je ponavadi neka podložka na tem vijaku za odpreti olje spodaj? Jaz je nisem videl niti ko sem ga danes prvič odtegnil. Ali je ta podložka ključnega pomena in bi bilo možno, da bi zaradi tega puščalo, tudi če je vijak zelo dobro zategnjen?
2. V trgovini so mi prodali 5l olja, dal sem mu vozniško in je pogledal točno še v računalnik koliko olja gre v moj model. Rekel je, da mora biti 4,5l. Ko sem na koncu nalil 4,5l notri po končanem delu, zalaufal malo mašino in potem preveril olje z palco ga ni niti do minimuma? Kako je to možno, tam v trgovini so mi 2x potrdili, da je 4,5l. Kdo ve koliko bit mora zares biti?
Hvala!