T4 2.5 tdi različice motorja

pozdravljeni,

kakor mi je znano so 3 različice motorja 2.5 tdi v T4. Zanima me kakšna je "optična" razlika med 65kw in 111kw motorjem?

Kakšna so tveganja, da se voziš naokoli s prometno 65kw, ki je bil nadgrajen v 111kw različico? na kakšen način se to opazi pri različnih organih in kako je na tehničnem?

LP,
Davor

Re: T4 2.5 tdi različice motorja

Kolikor vem je na ven razlika:
1. 65 KW nima intercoolerja
2. 75 KW ga ima med glavo motorja in pokrovom motorja
3. 111 KW ga ima pri hladilniku spodaj (to nisem 100%)

75 KW in 111 KW imata drug tip menjalnika (na ven se najhitreje vidi ker je notranji desni del polosi "gol", pri 65 KW pa je zaprt.

Manj bi se opazilo če bi imel intercooler zraven hladilnika, ker se na hitro ne vidi ko odpreš pokrov motorja.
V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

Menjalnik obvezno menjaj, ker originalni zdrži manj navora in je prekratek.
Glede notranjosti motorja nisem gledal razlik. Probaj dobiti program ETKA in lahko primerjaš kataloške številke delov da vidiš kaj se razlikuje (ojnice, bati, glava...)
Poglej še tuje forume, verjetno je že kdo delal kaj podobnega ali vprašaj kakega tunerja.
V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

88 in 102 ps imata iste turbine in motorje ,razlika je v intercolerju in menjalniku,pri acv motorju (102) je še drugačen vztrajnik ,ki je dvomasten,ajt pa ima navadnega,menjalnik od ajt lahko podaljšaš 5 brzino,navor pa bi moral zdržati ker so tudi bencinarji 110ps imeli iste menjalnike
151 ps pa je druga pregrešno draga zgodba za predelavo
Živeti brez kombija je mogoče,vendar brezveze!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost