T5 - katero varianto izbrati?

Odločam se za nakup VW Transporterja, starega do 7 let. Po dodelavi bo spremenjena namembnost v bivalno vozilo.
Nagibam se v podaljšano izvedbo. Dodatnih 40 cm v prostoru je verjetno dobrodošlih. So tudi minusi, kot je okretnost, parkiranje, mogoče tudi manjša ponudba. Kakšna je vaša razlaga?
Druga dilema je oblika kombija. Na predlog Borota sem se junija udeležil srečanja vozil VW v Izoli. V debati z Borom in njegovim sosedom iz Dolenske je bil predlagan Transporter furgon. Kaj pa Krpan? Je dražji, ampak pridobim zasteklitev v drugi vrsti, seveda pa mi klop, ki se ne da preklopiti, nič ne pomeni.
Čeprav je to moj prvi post, se nisem predstavil v pravi temi, ker se ne morem še pohvaliti z nakupom.
Da me lahko malo popredalčkate po starosti, naj napišem, da sem leta 1982 kupil nov T3 furgon in ga po 2 letih prodal. Žal je bil bencinar, pa še nogo sem takrat imel težjo, zato so bili stroški previsoki.

Prosim za kakšno mnenje na moje začetniške dileme.

Re: T5 - katero varianto izbrati?

Imam T4 in sem bil pred nakupom v enaki dilemi glede dolžine. Odločil sem se za podaljšano verzijo, ker imaš ob postavljeni postelji do prednjih sedežev še kar nekaj prostora.
Glede okretnosti ni nekih težav, edino za parkiranje rabiš malo več prostora. Za zadnja stekla pa je odvisno kakšna bo notranja razporeditev.
V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost