T3 menjava motorja dizel-bencin

Zdravo,

Že nekaj časa se mi po glavi poraja ideja, da bi kombi predelal na bencin + plin opcijsko.
Višja hitrost (ciljam na 100km/h pri normalnih obratih), dizle bi tako ali tako radi počasi zrinili s cest, pa še dražji je ratal. Sedaj se pri 80km/h ne morem pogovarjati, z bencinom bo hrupa bistveno manj.
Kako je s predelavo, nosilci, elektrika itd...

Vsi, ki jih poznam so se odločali za obratno varianto, torej iz bencina na dizel, zato me zanima vaše mnenje o tem podvigu.

Re: T3 menjava motorja dizel-bencin

Dražji? Ko bos 5 litrov dizla pomnozil s 3 litri neosvincenega.... nevem. Mogoce razmisli o 3 h menjalniku. Mi se peljemo 110 in se vsi pogovarjamo brez problema. Pri 100 je v avto komfort. Pri 90 pa slišiš muho v ozadju!
Ko pa se peljemo 130 smo pa vsi tiho in se samo čudimo. Hahaha

Pero, jaz sem tudi podobno razmišljal pred časom. Če bi še enkrat kupoval, bi verjetno iskal najmočnejšega wbx-a s primernim menjalnikom. Če prav vem se z njimi z lahkoto pelješ 140-150 km/h. Oz. tudi TiTan-ova varjanta ni švoh. ;)
Živiš samo enkrat, a če to narediš pravilno, je enkrat dovolj. (Joe E. Lewis)

Ma meni je 110 dovolj. Se mi zdi da je za te bremze to to. Čeprav so nove, se ne morejo primerjati z novejčim avtom. Saj veste, safety 1st.
Ja, tako kot si rekel, ko sem ga skoraj 10 let nazaj kupoval bi moral vzeti bencinarja, bi bil cenejši, pa predelat na plin... zato me vse skupaj malo mika.
Mimogrede, ima kdo na plin? Kam montirajo rezervoarje?

PERO DAGI napisal/-a:Ma meni je 110 dovolj. Se mi zdi da je za te bremze to to. Čeprav so nove, se ne morejo primerjati z novejčim avtom. Saj veste, safety 1st.
Ja, tako kot si rekel, ko sem ga skoraj 10 let nazaj kupoval bi moral vzeti bencinarja, bi bil cenejši, pa predelat na plin... zato me vse skupaj malo mika.
Mimogrede, ima kdo na plin? Kam montirajo rezervoarje?

V Zagrebu živi en možak, ki ima montiran plin v T3 WBX - če se ne motim dela na servisu kjer to montirajo in si je sam montiral. Ima pa v notranjosti kombija omarice (domače izdelave) in notri skrit rezervoar.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost