Centralna Azija

Tako, enosmerna letalska karta Biškek-Dunaj je kupljena, zdaj pa bo kar bo :)

Kombi seveda ostane doma, glede prevoznega sredstva vas pa nebom razočaral 8)

Pot na grobo izgleda tako:
Sem "osvežil" zemljevid :)
klik

Štart 2014

Več info sledi...

EDIT: sem osvežil zemljevid
Slika

Re: Kirgizija

Adijo pamet. To pa bo avantura, ki jo večina tukaj samo sanjamo. Vsaka čast za tvoja popotovanja. Me pa prav zanima, kaj boš tokrat nesel s sabo, od kod in kam boš selil predmete. In seveda firbec okoli prevoznega sredstva.... Kakorkoli, pričakujem zanimive reportaže.

Srečno na poti. Pazi se. Radi spremljamo tvoje avanture.

LP; Boro
Slika

https://sites.google.com/site/t3boro/
Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

Kjer ni poti se je stric Gugl map malček pohecal :)

Še en grob obračun stroškov, da nebo zgledal nek bavbav :)

Vizumi 290€/osebo (Beloruski, Ruski, Kazahstanski, Uzbekistanski, Tadzikistanski)
Bencin 1000€ (ob predpostavki, da naredimo 10000km, in avto bo pil 10l/100km in bo povprečna cena bencina 1€ (trenutno v Rusiji je cena litra cca 0,67€))
Letalska karta 190€/osebo
+ hrana
+pijača
+podkupnine
+"prenočišča"
+zavarovanje, tehnični, servis avta
Slika

TommyGun napisal/-a:
rzerjal napisal/-a:Kolk časa pa bo trajalo vse skupej?

Nisem se pisal dopusta, tako da nevem. Predvidoma dobre 3 tedne.

Super to bo res tura ku če bit :) Veš že okvirne datume?
VW BUS je zakon :)

Predstavitev vozila s podrobnostmi za poznavalce 8)
Slika
Priponke
IMG_20140523_105738.jpg
Športni spojler
IMG_20140523_105744.jpg
Tretja zavorna luc
IMG_20140523_105810.jpg
Sedezne prevleke v vec slojih
IMG_20140523_105824.jpg
Aftermarket meglenke
IMG_20140523_105832.jpg
Lada Samara Sedan letnik 1992, prva reg. 93

8) Živ 8)
Tak avto sem pa že pogrešal.Mislim,da boš moral kar pazit nanj,,da nebo odtujen,ali pa,da ti kaj ne snamejo.Mislim,da se bo dalo zanjo tudi kar dobro iztržiti kakšen dolarček.Lahko ti posredujem kakšen kontakt okoli Moskve ali Kišinjova v Moldaviji,da ti pomagajo pri prodaji,sicer pa mislim,da zato neboš imel problema,saj te bojo celo pot nadlegovali.
ZA PRIJATELJE

@Jure: ko kupiš popoln avto je teško še kaj dodati, bo pa vsekakor dobil dodatno razsvetljavo 8)

@Ideja: ker smo avto dobili v dar, ga bomo tudi mi naprej podarili, če ga bo seveda kdo hotel, namreč uvozne dajatve v Kirgiziji so zelo velike, zato bo brez papirjev.
Slika

TommyGun napisal/-a:@Jure: ko kupiš popoln avto je teško še kaj dodati, bo pa vsekakor dobil dodatno razsvetljavo 8)

No to sem imel v mislih... Pa kako leseno skrinjo na streho :D

8) Živ 8)
Tja gor sem spravil kar nekaj ladičk in veliko jih je šlo tudi brez papirjev,ker jih nujno potrebujejo za rezervne dele,saj je bilo veliko avtomobilov za domači trg brez notranje opreme,samo sedeži ,volan in števec,na tapete,armaturko in ostalo navlako so pa kar pozabili.Na streho spravi še kakšen par gum,ker je tudi to kar iskana roba in bojo veseli,če bo taka dodatna oprema.
ZA PRIJATELJE

Re: Kirgizistan(Kazahstan,Uzbekistan,Tađikistan in ostala kl

Nekaj migamo 8)

Glede papirologije: do sedaj smo uredili Tajikistansko, Uzbekistansko in Kazahstansko vizo, v delu je Ruska, nato pa manjka samo še Beloruska :lol:

Glede tehničnega vidika: Lada nam povzroča probleme, nebom vas dolgočasil kaj vse smo menjali, vendar nismo še prevozili 20km brez defekta, važno da pridemo do Poljske, od tam naprej računamo da bodo ladamajstri na vsakem vogalu 8)

Ena slika šminkarjenja:
Slika
Priponke
IMG_20140728_141230.jpg
IMG_20140728_135701.jpg

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov