internet

pozdrav,
v nekaterih potopisih sem zasledil stavek : "smo kupili internet za xy eur toliko in toliko ur interneta"
Kako to izgleda? Imam telefon ki ga uporabljam samo za navigacijo (zelo poredko/se bolj držim avtokart) in bi imel gor za par ur interneta za uporabo park4night.A to kupim na bencinpumpi sim kartico v tujini (npr. italija) pa je to to?al kako?
Ne se smejat ker res nimam pojma,se zavestno držimo nazaj pri uporabi telefonov v druge namene kot je telefoniranje!

Hvala

Re: internet

Običajno je na postajališčih ali v kampih možnost nakupa dostopa do Wi-fi.
Pozablja se, da je več ali manj pri vseh mobilnih operaterjih, ki jih uporabljamo po Evropi, za prenos podatkov ista cena, kot v domači državi. Izven Evrope je cena druga.
Aplikacija park4night ti ne porabi praktično nič podatkov, tako da jo kar mirno uporabljaj.
Jaz sem na vseh popotovanjih ves čas priklopljen na mobilne podatke, pa jih skupaj s telefoniranjem nisem še nikoli prekoračil, kot jih imam omejeno pri mobilnem operaterju.

Običajno se je to kupovalo še v času, ko ni bilo zakupov in poenotenih cen za EU. Sedaj ima verjetno že večina od nas toliko podatkov zakupljenih za tujino, da lahko mirno uporabljaš telefon kot doma.
Živiš samo enkrat, a če to narediš pravilno, je enkrat dovolj. (Joe E. Lewis)

aha,OK super se pravi za Italijo (EU) ne bo dodatnih stroškov ne za internet in ne za klicanje.....ker lani Črna Gora/Albanija/Grčija sem par klicev (za službo) opravil pa je bilo kar 50 eur večji račun!!

HVALA še enkrat!

Pazi samo na trajektih, kjer imajo svoje omrežje in se ne šteje pod EU. Račun zna bit občutno večji. :)
Živiš samo enkrat, a če to narediš pravilno, je enkrat dovolj. (Joe E. Lewis)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov