Re: K: menjalnik t3

enci napisal/-a:Imam Audijev menjalnik 6 prestav + vzvratna ( možna vgradnja na 180°).

Ah kaj ga boš obračal, bo pa imel 6 prestav v rikverc :) , drgač bo vsako krtino zadel, če se pelješ po travniku.:)
Expert za VW T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
Mercedes-Benz Klub Slovenija
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
UO Svamz

jaz trenutno poizkusno vozim audi 5 brzin ,šalta se fenomenalno proti 3h ,edino navaditi se ga je treba glede kontra brzin,je pa za 350 obratov krajši kot 3h pri 100kmh in z td motorjem kar dobra kombinacija
Živeti brez kombija je mogoče,vendar brezveze!

enci napisal/-a:
bobo1841 napisal/-a:edino navaditi se ga je treba glede kontra brzin,

Sem prepričan, da je s predelavo mehanizma prestavne ročice, tudi ta problem možno odpraviti.

Mogoče je Robiju tako všeč in si predstavlja da vozi vojaški kamion James iz druge svetovne vojne :)
Ti so imeli za današnje čase precej pomešane prestave.
Takole je izgledal:
https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-2 ... 32c8fd41dc
V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

@no name
dela je kar veliko,je treba imeti spuščen avto,narediti nosilce motorja in le tega tudi spustiti,odrezati menjalnik na zvonu ,narediti nove nosilce za menjalnik,prilagoditi menjalno vzvodovje podložiti polos in še bi se našlo kaj
kupiti pa moraš menjalnik,distančno ploščo,distančnik na polosi ,vztrajnik,sklopko in zaganjač ,tako da se kar nabere stroškov

@enći
vem da se da,vendar imam narejeno tako da vsak hip lahko dam noter original 3h ,pa še tega se držim MANJ JE VEČ

@boštjan
rad bi probal enkrat voziti slavnega Đemsa ,vrjamem da bi ujel ritem menjalnika in dvojne sklopke,mislim da pri meni ni tako hudo
moja kulisa izgleda tako;
2 4 R
1 3 5

@ljubitelj
moja 3h kulisa je taka kot tvoja in je tudi original,v kesonarju n a 4 brzine pa je taka:

R 1 3
0 2 4

O je napisana ,ker mi drugače premakne in čudno izgleda

Pri meni je z UN1 takole:

R 2 4
-- 1 3 5

Komaj sem se navadil, ker je točno kontra kot pri 4 brzinskem. Prej si z enako potezo dal iz 3 v 4, sedaj pa z enako potezo iz 4 v 3. Se kar hitro zasaltas.

Si sposojam temo, da ne smetim. Moj 094 ABN je za obnovit. Peta je že kar nekaj let tulila, lani je zacela še četrta, sedaj že v prostem teku nekaj ropota tako da je treba nekaj postoriti. Moja amaterska diagnoza je da je ležaj od input gredi najverjetneje za menjat, poleg tega možno tudi pin ležaji od pete in cetrte, kot da ne bi bilo
dovolj je pa tu še vprašanje kaj je z vilicami od selektorja za drugo/tretjo brzino, ker se mi v drugo zatika (ne riba, ampak mi je ne pusti notri) - jo moram nežno, tik
ob mosticku/vzmeti poriniti noter. Ampak to bi prej dejal, da je kakšna plastika za zamenjat na povezavi s šaltštango. Skratkta za obnovit komplet. Vse se da sam bi moral sezono izpustit. Če ne bo druge bom probal iz nemčije enega že obnovljenega nabavit :cry: .

Mi lahko tisti zvesti blogu naredite uslugo in spodaj navedete kateri tipi menjalnikov vam posedajo doma in za koliko ste jih pripravljeni oddati? Za info. avto je letnik '87 1.9 WBX DG.

Ima kdo WBX-a s štirimi brzinami?

Slika
- Če ne veš kam greš se ne moreš izgubiti. =)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov