Re: Menjalnik VW T5 furgon - kupim, iščem serviserja, nasvet, popravilo

Za začetek je dobro da napišeš iz katerega konca si, da ti lahko svetujemo mehanika za popravilo.
Napiši kaj je narobe s tvojim menjalnikom, potem ti bo tisti ki pozna kakega mehanika za menjalnike na tvojem koncu dal kontakt.
Ti imaš menjalnik tipa 02Z. Podoben (ali celo isti) menjalnik je tudi v Sharanu, Alhambri in Galaxy-ju. (vir: http://www.etrag.info/02z.html)
Zvon bi moral biti enak, ker je motor enak, različno je lahko prestavno razmerje, priklop prestavne ročice, ter priklop desne polosi. Pri "navadnih" avtih je večinoma polos privita na flanšno, pri T4 2.5 TDI in T5 pa je preko steckwelle. Ne vem zakaj je tako, upam da ne samo zato da prej crkne, ker v ripne pride voda in jih zaradi slabega mazanja požre :) Boljša rešitev bi bila če bi bila vtaknjena direktno v menjalnik ne pa preko 10cm dolgega "podaljška"
Ležaji in zobnik 5. prestave pa so enakih mer kot tudi v 02B menjalniku iz T4, če ležaji ne zdržijo v T4 s 50KW motorjem potem je še slabše v T5 s 77KW, ker je tudi navor večji.
Mogoče tudi zobniki pašejo od T4 02B ali kakega Golfovega menjalnika.
V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov