Re: iščem: VW T4 zunanji nosilec rezervnega kolesa

Bias napisal/-a:ne ne nimam lukenj, sam koker sem prebral po forumih imajo vsi pod plehom skrit nosilček (naj me Car popravi če se motim), ampak moram jo ven spravt obvezno :D

Pleh v stranici je dvojni, ni pa nič pojačan, nič pripravljeno! Celo tako je da moreš prvi pleh lepo izrezat (tisti ki ga gledaš od zunaj) nato pa notranje ploščice z navoji za nosilec privarit ali privijačit na tisti debelejši notranji pleh, ki je kak centimeter globje od zunanjega.
Zgoraj še nekako gre, spodnji pa je kar jeba, ker znotraj ne prideš zraven.
Moraš pa vsekakor odstranit notranjo stranico, posledično tudi zadnji strešni predal......
Jaz sem si v notranjo (plastično) stranico - tapeto naredil kar luknjo fi 40 vanjo pa dal čep. Tako da imam praktično skoz dostopno v primeru kakšnega dotegovanja.....
Za na konec pa ti ostanejo še 4 luknje v pokrov prtljažnika in ojačanje zadnje plošče z navoji v notranjost pokrova (varjenje neizbežno)
Zadeva je dokaj masivna in kar precej težka, tako kot tudi rezerva sama, ampak lepo funkcionira.
Če ga že kjerkoli dobiš glej da dobiš komplet (jaz sem imel srečo da sem sam demontiral)
torej -dva nastavka za v stranico
-zapiralo nosilca
-navojna plošča znotraj pokrova prtlj.
-in pa sam nosilec
-dva tesnila med šasijo in nosilcem (na servisu kom 40eur)
Pa skoraj dva šihta jebe :lol:

Re: iščem: VW T4 zunanji nosilec rezervnega kolesa

Ko je ravno govora o teh nosilcih..( jaz ga ze imam original :) )

- ali kdo ve koliko je nosilnost tega nosilca? Igram se z idejo, da bi nanj poleg rezerve obesil se dva kolesa...

- na pritrdizscu je kljukca ki sluzi odpiranju. Notri je feder, ki je meni razpadel in ga nikakor ne najdem ( gledal sem tudi lo etk-ju). Ima kdo kaksno idejo kje dobiti/ iskati?
Prav bi mi prisla tudi ze slika od blizu, ce se komu lusta objavit?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost