Nadgradnja in osvežitev foruma

TommyGun je že pred časom napovedal kar nekaj novosti, ki jih bova v prihodnosti poskusila uresničevati in ena od teh stvari se bo urejala te dni.

Kot prvo bo forum šel iz zastarele verzije na najnovejšo, istočasno se bo pa osvežil tudi izgled. Da bo prehod za uporabnike lažji, barva ostane oranžna, slike pa bodo iz aktualnega koledarja.

Nadgradnja sistema prinaša kar nekaj uporabnih bombončkov, hitrejše delovanje, največjo razliko bodo/bomo pa opazili tisti, ki večkrat do foruma dostopamo iz telefona ali tablice.

LP
Živiš samo enkrat, a če to narediš pravilno, je enkrat dovolj. (Joe E. Lewis)

Re: Nadgradnja in osvežitev foruma

Lepo lepo...;)
Prva pripomba... (sem na " low speed "hotelski povezavi...PC Chrome. Naslovna slika (koledarska) se kar nekaj časa nalaga, sicer ni zelo dolgo, je pa trajalo par sekund.
Mogoče bi zmanjšali resolucijo? Barvno Globino?...
Drugače pa pohvale za trud skrbnikoma.
Več glav več ve

Hehe, jaz pa zdej že pol ure iščem po kodi, kam bi dodal gumb. Hvala TommyGun ;)

Naj pa omenim, da poleg responsive dizajna je večja sprememba tudi pregled slik v objavah. Sedaj se prikazujejo kot galerija in pri linkanju ni potrebno slike pomanjševati po širini, ker se sama prilagodi na forum. Torej je zaželjeno, da so boljše resolucije, da lahko tudi ostali vidimo vse detajle, dopustov, obnov, predelav... Pri pripenjanju je širina slike omejena na 800 px.

Glede izgleda se bo treba malo navaditi na spremembo, ampak se mi zdi tako uporaben, da ga bomo hitro vzeli za svojega. :D

Če se karkoli opazi pa še sproti rešujemo...

@mondxxi, sliko sem malo pomanjšal, upam, da bo kaj bolje. ;)

Prvi vtis zlo fajn, imam pa takoj nekaj komentarjev: Šumniki so drug Font (ČŠŽčšž) kar je vsaj zame kar precej moteče. In če je možno spremenit ozadje foruma oz. "oblačke/prispevke" v temah. Barve so skoraj enake in se sploh ne loči kater je čigav post + datum in številka posta (sekundarni tekst, al kako bi se izrazil), sta čist preveč svetla. Drugače je pa lep ta "clean look"

LP

Boro napisal/-a:Jih je videt, le slabše.... malo se nagni bližje zaslona in v spodnji desni kot prispevka poglej.... če se pa na datum premakneš z miško se ti pa oranžno pobarva in je lepo videt....

LP; Boro

Ma ne me hecat z "naginjanjem" bližje zaslonu.

Predlagam:
1. Da se datum potemni, in se ga postavi na začetek posta ne na konec, recimo gledaš post pa ima recimo 10 slik in še po parih straneh vidiš datum odaje posta.
2. Posti med sabo bi morali imeti več razlike v ozadju, odpreš temo pa je skoraj vse belo in ne veš kaj kdo piše.
3. Pogrešam izpod avatarja razne podatke....št. postov, kraj, kaj vozi itd...
Expert za VW T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
Mercedes-Benz Klub Slovenija
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
UO Svamz

Anton aus napisal/-a: . . . Predlagam:
1. Da se datum potemni, in se ga postavi na začetek posta ne na konec, recimo gledaš post pa ima recimo 10 slik in še po parih straneh vidiš datum odaje posta.
2. Posti med sabo bi morali imeti več razlike v ozadju, odpreš temo pa je skoraj vse belo in ne veš kaj kdo piše.
3. Pogrešam izpod avatarja razne podatke....št. postov, kraj, kaj vozi itd...

Tako nekako ja. Malo višje sem tudi sam že to predlagal, ampak sem se malo čudno izražal :roll: :wink:.
Dodatne info o uporabniku se pa prikažejo s klikom na avatar (meni je kar všeč, da ni vse nabasano v postu).

tomos90 napisal/-a:
Anton aus napisal/-a:Dodatne info o uporabniku se pa prikažejo s klikom na avatar (meni je kar všeč, da ni vse nabasano v postu).

Končno še nekdo, ki mu je to ql! :D :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov