Vir 2015

Odhod 10.8.2015 ob 4:14 zjutraj iz dolenskih Benetk
Slika

Tik pred kampom na "nikogršnji zemlji" žalosten prizor
Tudi v samem kampu je nekaj dreves manj od lani ali pa so samo ostala brez vrha, ker je januarska nevihta z močnim vetrom naredila precej škode
Slika

Kamp je bil sicer poln, vendar smo malo počakali na plac, ker so se nekateri ravno pokali domov
Do kampa prevozili 318 km.
Čez Gorjance proti Metliki je neki nemški drekač z novim audijem naredil tako kolono...
Kamion ki je prevažal avtomobile v 2 štuka in ga je prehitel... sem ga dohitel in prehitel šele po nekaj km avtoceste
Parcela v kampu in postavitev celotne kompozicije
Slika

Parcela v borovi senci 20m od morja
Slika

Zadeva za zračenje deluje; za par stopinj se pozna...
Slika

Pogled iz prikoličke na kamperčka
Slika

Gazda kampa med popoldanskim počitkom
Slika

Med ogledom trgovinice s spominki našel kombi T1 iz mozaika velik cca 35 cm; v različnih barvah
V soboto zvečer se je povsod okoli bliskalo in okoli polnoči ko smo prišliliz mesta je začelo kapljati.
Zložili smo prikolico skupaj in se zaradi neugodne vremenske napovedi odločili, da gremo jutri domov.
Zjutraj je bilo sicer še vedro, ravno va cestninski postaji pred avtoseszo Zadar 1 je pa kar naenkrat začelo liti kot iz škafa.
Čez tunel Mala kapela spet vse suho.
Za nazaj smo šli dol na Bosiljevem in naprej na Vinico.
Slika

Postanek v vsem znanem kampu
Slika

Precedniška parcela zasedena...
Slika

Po pogasitvi žeje pa naprej proti NM, kjer je v Renati za pozno kosilo padel veliki hamburger in še pol kilce tekočince
Slika

Tako... druga runda morja za letos je mimo. Če bi bilo vreme bi bili še tam...ampak mimo je šele polovica dopusta (2 tedna) in če bo vreme treba še kam it.
Voda je bla za vse pretopla- zame sicer ne.
Vse trojke na poti tja in nazaj bi lahko preštel na eno roko...
Največja občasna potovalna hitrost za na dopust je bila 145 km/h, domov se mi je bolj mudilo in je na čase dosegla tudi 160 km/h.
Noetovo barko je gradil amater, Titanic pa profesionalci!

Re: Vir 2015

Lepo. Tam na Viru je lepo, zna pa tudi ful pihat....

PETER napisal/-a:.....Največja občasna potovalna hitrost za na dopust je bila 145 km/h, domov se mi je bolj mudilo in je na čase dosegla tudi 160 km/h.

A ti to resno?? Mene bi kap, da se z osebnim peljem 120 po AC, pa mimo mene 160 prileti T3 s prikolico....

LP; Boro
Slika

https://sites.google.com/site/t3boro/
Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

Morda te je tista prikolica na začetku ustrašila pa ste spokali ko je začelo treskat.

Gazda ima res dobro recepcijo, stol-blokec-kalkulator in prazno pivo. :lol: :lol:

Lepo, da ste se oglasili na Vinici, valda bodo šli domov do drugega leta, da bomo spet zavzeli predsedniški plac. :lol:

Glede vode sem pa istega mnenja kot ti, ker imam rad toplo morje, če je izpod 24 ne grem noter.
Expert za VW T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
Mercedes-Benz Klub Slovenija
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
UO Svamz

Lepo. Tam na Viru je lepo, zna pa tudi ful pihat....

Ja Boro...lahko da zna tam tudi ful pihat, sam med dopustom sedaj in lansko leto ni.
Je pa pihalo kot sem že napisal pozimi, da je polomilo in prevrnilo kar nekaj dreves v kampu.
Kar sem bil do zdaj po kampih je najbolj pihalo v Lokvi Rogoznici v avtokampu Sirena.
Sva kar sredi noči pospravila prikolico in šla spat v kamperček, ki ga je tudi pošteno zibalo v sunkih burje.
Slika

Drevesa rastejo pod takim ali celo še manjšim kotom v kampu in okolici
Slika

Slika

A ti to resno?? Mene bi kap, da se z osebnim peljem 120 po AC, pa mimo mene 160 prileti T3 s prikolico....

Ja resno. Jst se z WBX-om vozim hitreje kot pa s TDI-jem.
Prav fajn občutek je vozt po levi in šišat vse kar dohitiš :lol: :lol:

V Vinici si mi rekel da si se od cestnine na Grobniku v hrib peljal :oops: na uro.
Pa sem bil jaz zadnjič pozoren koliko je šlo ko sem šel iz Krka; tam 90-95 km/h skos v peti.

Morda te je tista prikolica na začetku ustrašila pa ste spokali ko je začelo treskat

Ne zaradi tega. Šlo se mi je, da ne bo treba prikolice sušit, da nebi med zimovanjem splesnila.
Ja...se pa tudi malo zamisliš do kaj vse lahko pride in kako bi zgledal T3 s hlodom na štedilniku čez streho :shock:

Sm se iskal pa ne najdem... Kaksne motor pa potem imas in menjalnik?

moped 1,9 WBX, menjalnik ABN 5 gang

Petrov motor je benzinožder

Je tako Bobo in ni mi žal da je tak.
Res da boxerček malo več srka, ampak to vse pozabiš ob užitkih med vožnjo. No...vsaj jst.
Noetovo barko je gradil amater, Titanic pa profesionalci!

PETER napisal/-a:
Res da boxerček malo več srka, ampak to vse pozabiš ob užitkih med vožnjo. No...vsaj jst.

Res je Peter, razen porabe je vse + od dizla, mi smo tudi letos naredili par km manj kot 2000 km in to z LBX (težave z vodo odmisliš :lol: ) smo uživali v vožnji, res, da je pokuril slabih 300 litrov benzina (400 eur), ampak kaj češ glavni dopust je enkrat na leto.
Expert za VW T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
Mercedes-Benz Klub Slovenija
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
UO Svamz

PETER napisal/-a:V Vinici si mi rekel da si se od cestnine na Grobniku v hrib peljal :oops: na uro.
Pa sem bil jaz zadnjič pozoren koliko je šlo ko sem šel iz Krka; tam 90-95 km/h skos v peti.

Mislim da je bilo na momente celo 72. Brez prikolice in visoke strehe. Verjetno je skrajni čas, da js enega mehanika dobim, da konkretno pogleda nastavitve na mojem motorju. Mislim na vžig, frgazer...

Kak prostovoljec ki ve kaj dela?

LP; Boro
Slika

Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

No Boro, potem bi se pa ocitno jaz tebi smejal! :-) se spomnis ko si rekel v Vinici, da komaj cakas da bi se mi smejal ko bi me prehiteval s svojim benzionerjem. Nevem ce bi blo tako, ker smo mi imeli na momente 110 potovalna pa je bila 80-90 . Mogoce bi se jaz smejal :D

No upam da ti uspe malo poživeti mrcinco...

jaka666 napisal/-a:No Boro, potem bi se pa ocitno jaz tebi smejal! :-) se spomnis ko si rekel v Vinici, da komaj cakas da bi se mi smejal ko bi me prehiteval s svojim benzionerjem. Nevem ce bi blo tako, ker smo mi imeli na momente 110 potovalna pa je bila 80-90 . Mogoce bi se jaz smejal :D

No upam da ti uspe malo poživeti mrcinco...

Čakaj, a ti to po ravnem ali misliš tisti klanc, ki ga je treba zdelat iz Grobnika direkt brez zaleta 12 kilometrov navzgor (recimo ko da bi šel v vrhniškega brez zaleta in bi se vleklo 12 km).... Po ravnem meni leti, pri 120 spustim gas, ker se mi smili.... mene heca moč oz. navor v klance. Pa še to ne vedno, ko ima en režim delavanja gre tudi po klancih isto kot po ravnini - kt norc vleče. Pol se pa nekaj spremeni (ne vem kaj) in potem sem počasen v klancih... Pa se spet spremeni in tako... to me nervira, ker ne vem kaj ga heca. Počasi izključujem možne vzroke, upam da čimprej ugotovim, da bo delal na tistem boljšem režimu. Drgač pa... tistega tvojega polžka js pojem za šalo - v počasnem režimu :lol: . Greva tekmovat?

LP; Boro

PS: Peter, oprosti, ker smetiva po tvoji temi....
Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov