Re: Finska

Bravo! Se že veselim reportaže, ker tale skandinavija mi kar ne da miru. :)
Uživajte v naravi!
Živiš samo enkrat, a če to narediš pravilno, je enkrat dovolj. (Joe E. Lewis)

Evo, smo doma. Kratko in sladko.
Še nekaj slik v stiilu "koga smo srečali"
Več glav več ve
Priponke
IMG_5113majhna.jpg
Tale je šel prehitro, da bi celega ujeli v objektiv...
IMG_5113majhna.jpg (54.03 KiB) Pogledano 9402 krat
IMG_6023majhna.jpg
Tazgale lahko najameš na Poljskem...
IMG_6023majhna.jpg (97.52 KiB) Pogledano 9402 krat
IMG_5942majhna.jpg
lowrider...
IMG_5942majhna.jpg (61.3 KiB) Pogledano 9402 krat
IMG_5782majhna.jpg
MATKA AJA piše. Lepo narejena T3jka
IMG_5782majhna.jpg (66.32 KiB) Pogledano 9402 krat
IMG_5780.jpg
Tipična finska kompzicija. Šildek nad vetrobranskim steklom je obvezen.
IMG_5780.jpg (106.68 KiB) Pogledano 9402 krat

Še dva...
Link do potopisa sledi v tej temi... bo ko bo.
Več glav več ve
Priponke
IMG_5140majhna.jpg
Turku
IMG_5140majhna.jpg (79.09 KiB) Pogledano 9402 krat
IMG_5256majhna.jpg
Kamp v Helsinkih...
IMG_5256majhna.jpg (102.68 KiB) Pogledano 9402 krat

Nice! Tole pa res komaj čakam potopis. Da ste se imeli lepo pa ni dvoma. :) Koliko časa ste imeli pa na voljo, ste se veliko vozili?

LP

Prevozili smo okoli 7770Km. Na voljo so bili trije tedni. Tja smo šli Slovenija-Avstrija-Nemčija-Danska-Švedska-Finska. Nazaj pa Finska-Estonija-Latvija-Litva-Poljska-Češka-Avstrija-Slovenija.
Najvišja točka, ki smo jo dosegli na Laponskem je bila pa 67,951434 24,008272. Več točnejših podatkov bo v potopisu.
Več glav več ve

Že berem. Jaz si ponavadi že na dopustu vzamem vsak večer par minut, da spišem dogajanje čez dan. :)

LP

Celotnega prebral. Zelo mi je všeč - tura in potopis. Če sem prav razumel, razen ključavnice ni bilo problemov z avtom. Super. Sem pa tudi že slišal, da so tile skandinavski trajekti precej dragi. Vsekakor, lepa tura. Čestitke za pogum in zahvala za lep potopis.

LP; boro
Slika

https://sites.google.com/site/t3boro/
Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

@rzerjal
Vsi taki in drugačni dogodki so opisani v potopisu. Na takem potovanju pač vedno pride do kakšnega problema. To vzamemo v zakup in rešujemo, ko se zgodi.

@NoName
Se strinjam: zelo dober način, kako pridobiti material za avtentičen potopis. Vsak večer par minut par vrstic v opomnik. Velikokrat pa imam problem prit do opomnika (netbooka) v kateremkoli času, ker je v uporabi. Zelo prav mi pridejo slike in garminove poti, kadar po enem letu pišem potopis.

@Boro
Trajekti se vedno manj splačajo... vendar če pač ne gre drugače je tudi to treba. Ko bomo šli spet proti severu, bo padla verjetno lažja in krajša pot čez Baltske države. Po drugi strani pa nemške avtoceste še vedno nudijo najbolj brezskrben dostop do severa.
Zadnjič spremenil mondxxi, dne 12 Apr 2014 21:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Več glav več ve

Glede potopisov... ko sem jaz od začetka hodil (opp. vozil) po jugi, je bila na armaturi vedno beležka in kuli. Ko je bilo kaj takega, da je bilo za v opomnik, sem rekel ženi - daj zapiši to in to. Itak ni imela kaj delat med vožnjo. In vsak dan je bilo skoraj za eno stran zapiskov. Ogromno se da pomagati s slikami, vseeno pa spomin bledi.

Sem bil pred štirimi leti v Španiji s kolegom z kamionom, imam ogromno slik, a ko sem se pred kratkim lotil pisat potopisa ni šlo. Edini recept je - čimprej po potovanju.

LP; Boro
Slika

https://sites.google.com/site/t3boro/
Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

Pozimi na sever Finske.. greš lahko na različne načine... Letalo, vlak... avtodom... popup... Dokler so temperature "normalne" je načeloma vseeno. Ko pa pade kakšna -30... potem pa jaz ne bi šel ravno z popup-om...
Več glav več ve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov