Re: preklopna klop

Moje mnenje...nabavi rabljeno original klop, mogoče ma Wildone s foruma še doma zadevo, ker je tako naredil. Z original klopjo homologacija v osebno vozilo, pol pa original klop ven, pa homemade rocknroll postelja.
Za tehnični je važn da ma klop pasove in da so vzglavniki gor.

Jst bi pustil samo zadnji sedež in ko ga spustiš naprej je hitro narejena postelja.Brez srednji sedežev zaradi hladilnika,če ne ga ni kam dat.Brez pa ne grem nikamor(ko gremo v kamp).

Zdravo

Sem malo bolj nov na temle forumu vendar ga že kar nekaj časa prebiram in dobivam nove in nove ideje. V prihodnjih letih imam namen kupiti VW Transporterja ali MB Vito pa bi ga prav tako predelal za krajše izlete sem ter tja.

Kar mene najbolj zanima je ali je že kdo predelal oz. dal predelati originalno klop recimo Transporterja v preklopno. Tega sicer še nisem zasledil vendar je verjetno kakšna caka potem z homologacijo ali kako? Ker taka znanost to narediti verjetno ni.
Poleg tega sem sam najbolj navdušenj za izvlečno kuhinjo v zadnjem delu pa me prav tako zanima glede na to da se omenja da mora za homologacijo biti "fiksna" kuhinja kako je potem s tem. Ali imaš lahko kuhinjo na vodilih, ki se v zadnjem delu potegne ven? Ko pa je pospravljena je pa tako rekoč fiksna?

Najlepša hvala za odgovore in veliko novih potovanj še naprej.

LP
Gašper

gstrakl napisal/-a:.... ali MB Vito......

Upam, da imaš ličarsko znanje, ker če bo kakšna starejša verzija zna bit hec s plehom, ker še kr radi rjavijo,.....

gstrakl napisal/-a:Kar mene najbolj zanima je ali je že kdo predelal oz. dal predelati originalno klop recimo Transporterja v preklopno. Tega sicer še nisem zasledil vendar je verjetno kakšna caka potem z homologacijo ali kako? Ker taka znanost to narediti verjetno ni.

Če govoriva o tretji generaciji transporterja (T3) ti povem, da je tretja klop v vsakem potniškem preklopna. Le da se naslon zlaga naprej in ne nazaj. To, da se ne zloži nazaj, mu preprečuje le zatič na boku (no na vsaki strani eden) - tega odstraniš in naslon pade nazaj. Torej predelaš le zatič, ki drži naslon. In tega na tehničnem še opazili ne bodo. Ampak - vedno je en ampak - to še ne naredi ležišča. Ker, če bo klop na svojem mestu, naslon nazaj položen bo ležišče dolgo tam, čez palec ene 130 cm.. to je pa premalo in potrebuje dodatne predelave... Tam se pa tudi heci na tehničnem lahko začnejo, sploh na homologacijah. Moj nasvet - ne odkrivat tople vode. Raje kopiraj....

gstrakl napisal/-a:Poleg tega sem sam najbolj navdušenj za izvlečno kuhinjo v zadnjem delu pa me prav tako zanima glede na to da se omenja da mora za homologacijo biti "fiksna" kuhinja kako je potem s tem. Ali imaš lahko kuhinjo na vodilih, ki se v zadnjem delu potegne ven? Ko pa je pospravljena je pa tako rekoč fiksna?

Še enkrat poklikaj po forumu in najdi temo "homologacija". Nekdo je objavil nove pravilnike in tam so tudi neke izjeme okoli kuhinje... malo poglej...

LP; Boro
Slika

https://sites.google.com/site/t3boro/
Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

Hvala Boro za hiter odgovor....
gledam pa zadeve od 2010 letnika dalje saj bi rad zadevo imel dolgo časa ter hkrati kot drugi avto v družini, ki tako ne bi bil namenjen le izletom.
Se pravi me zanima konkretno kakšen T5 Krpan varianta in Vito Mixto, kjer bi zadnjo klop preprosto zložil, zadnji del v prtljažniku pa bi že vseboval kovinsko ali alu konstrukcijo z posteljo, katere vezane plošče zgoraj bi bile tri in ena od njih bi se le potegnila/prepognila preko zloženega sedeža, ena potegnila čisto v zadnji del, ena pa bi ostala tam kjer je. Čim bolj simpl brez kakega kompliciranja.

Predvsem se nebi rad opekel z kakim nakupom kjer bi potem ugotovil da potrebujem še veliko denarja za samo menjavo že montirane serijske opreme. Če bi se dalo le malce prilagoditi bi bilo to super. Namreč klop že vsebuje varnostne pasove, naslonjala..., le prepogniti se je ne da, za kar pa bi bil potreben poseg.

Glede kuhinje si še enkrat malo bolj natančno preberem pravilnik.

Hvala

LP
Gašper

A to se lahko kar v kombi dajo dodatni sedeži not in homologirajo?

Namreč moj Tourneo ima 5 sedežev, tadolga verzija ima pa 8 sedežev. In sem že enkrat razmišljal, da bi dobil nekje tisto klop alpa kako drugo Samo ko sem slišal kako je križ z raznimi homologacijami, sem opustil to misel.

ta na slik je klop v tadolgi verziji, no v mojem bi bilo presej manj prostora za noge, ampak bi se dalo....

Kaj pa dejstvo, da zadaj bočno nimam šip, oz. mam preštrihane, bi imelo kaj pri homologaciji?
"Le cesta daje potepuhu sanje,
pa naj tisočkrat mu bo grenek kruh"

Dane Zajc
Priponke
tretja klop.jpg

bobo1841 napisal/-a:Kje so sedeži morajo biti stekla

Ko sem jaz na RTI spraševal glede sedežev so rekli, da so sedeži lahko malo pomaknjeni od oken. Citiram:
"Sedežna klop je lahko pomaknjena vstran od oken, mora pa imeti tritočkovne varnostne pasove in naslone za glavo."

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost