Dvosedežna klop

Da lahko dokončam načrt pohištva, predvsem globino elementov in pozicijo vratic v VW T6, dolga medosna razdalja, moram izbrati proizvajalca klopi.
Želim imeti dvosedežno klop, širine od 112 do 120 cm, ki se spremeni v ležišče. Klop bo na talnih vodilih.
Se pravi udobno sedenje, povsem ravno ležišče, brez kakšnih občutnih rež. Da je sedežni del, ko je preklopljen v ležišče in je v previsni legi, dovolj nosilen.
Bivalno vozilo bo v času moje uporabe namenjeno samo za dve osebi. To pomeni, da je klop lahko brez tritočkovnih varnostnih pasov in vozilo registriram za prevoz dveh oseb. Seveda, če mi zakon to dovoljuje.
Na spletu sem dobil dva proizvajalca za dvosedežno klop z varnostnimi pasovi, katerima bi recimo zaupal kvaliteto iz videnega na sliki.

En primer je: https://bus4fun.de/produkt/schlafsitzba ... intragung/
Gre za klop angleškega proizvajalca RIB Seat 112 VW T6 (če vnesete v iskalnik te podatke, boste dobili več predstavitev)
Drugi primer: http://www.eclipsecustomcampers.com/opt ... eimo-seat/
Varianta 1110 Variotech 333 (sliding) za dve osebi.

Pri nas na dolenjskem vem za proizvajalca, ki med drugim dela tudi dvosedežne klopi brez varnostnih pasov in v Notranjih Goricah za dobrega tapetnika.
Odločil se bom za klop, ki jo boste predlagali uporabniki iz lastnih izkušenj. Gre za preveč pomemben in drag element v vozilu.
Bom vesel vsakega dobrega predloga in argumenta.
VW T6 Transporter furgon, DMR, bom 2021 predelal v bivalno vozilo. Delam načrt in zbiram predloge.
povodni.kos(afna)gmail.com

Re: Dvosedežna klop

Če imaš kombi s sedeži poglej še tole, ker na tak način ohraniš originalne sedeže in prihraniš veliko €:

V primeru trka razen pene ležišča nič ne bo letelo po zraku.
Če rada udobno spita naredi čim širšo posteljo. Naredi si ograjo mer kot si jih napisal na domači postelji in verjetno boš ugotovil da je preozka, razen če oba spita celo noč v isti legi ali eden na drugem :) Vsak ima svoj okus in prioritete glede udobnosti v določenem delu dneva oz. med vožnjo ali postankom.
Na račun široke postelje odpade stranska omara, vendar obstaja veliko drugih rešitev za prtljago. Na Youtubu imaš veliko filmov. Čim več jih poglej da najdeš zate najbolj optimalno rešitev.
V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

Moja napaka, da nisem v tekstu napisal, da vse gradim na Transporter furgonu. Samo predelna stena bo šla na odpad.
Kombi ne dopušča bivanja več kot dvema osebama sploh pa pri mojih letih, ko se v daljavi že malo oglaša navček. :(
Spodnje ležišče narejeno iz klopi bo samo za enega. Pod dvižno streho bo pa drugo.
Stranskim elementom se ne bi odpovedal. Kuhinjski del bo za voznikom.
Zato bi raje dobil klop, uporabno za sedet v času postanka in seveda za ležišče. Taka nehomologirana varianta bi bila tudi malo cenejša.
VW T6 Transporter furgon, DMR, bom 2021 predelal v bivalno vozilo. Delam načrt in zbiram predloge.

Prve nasvete sva dobila na srečanju v Izoli. Ja, v Vinici sva tudi bila.
Težava je, da nimam nobenih lastnih izkušenj z opremo bivalnega avta. Vem približno, kaj bi rad.
Na forumu in spletu je veliko nasvetov, vendar se je na koncu potrebno odločiti za eno opcijo. Brez nasvetov vas forumašov, ki ste že dolgo v tem potovalnem svetu, bom težko prišel do odločitev.
Sedežno klop, ki izpolnjuje moje želje, bi rad videl v vozilu na lastne oči. Tako bi dobil tudi 3D predstavo napram pohištvu.Trenutna zdravstvena situacija in prepoved prehoda med občinami zadevo še dodatno oteži.
Imam še polno nerešenih podrobnosti. Res ne vem, kako naprej.

Prav on mi je pred dvemi leti v Vinici razkazal njegovo vozilo. Vendar je bilo preveč novosti naenkrat. Šele pozneje se pojavijo razna podvprašanja.
Po njegovem priporočilu sem predvidel namesto majhnega klasičnega hladilnika, hladilno torbo Dometic. Sicer sem na forumu iskal še kakšen argument za eno ali drugo opcijo, vendar ni bilo odziva (Hladilnik ali hladilna torba 11.11.2019) .
Za klop se mi zdi, da ima on tri sedežno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost