VW Touran - spanje

Pozdravljeni,

sem nov na forumu, tako da vas prvo lepo pozdravljam in se že v naprej zahvaljujem za vašo pomoč.

Zadeva je sledeča:
Imam vozilo vw Touran v katerega bi rad vsaj malo približal avtodomu :) (za začetek bo spanje dovolj)

Glede na to da dno vozila ni ravno, sem si zamislil zadevo nekako tako:
slike so v drugem postu tega foruma:
http://www.hochdachkombi.de/viewtopic.php?f=26&t=10757
Zadeva bi zgledala podobno kot je na teh slikah, vendar bi po sredini dodal šeen nosilec (kar bi razdelilo dno prtljažnika na 2 dela.
Postelja je zložljiva, zato da se lahko še vedno druga vrsta sedežev postavi in se lahko vozi 5 ljudi. Za ležišče pa bi uporabil kar dormeo roll up (če nima kdo kakšnega boljšega predlga)

Glede na to, da ste tukaj bolj mojstri predelav bi vas prosil za nasvet, kateri les bi uporabil za takšno predelavo (vezana plošča?) da bi zadeva bila čimbolj trdna in seveda čim lažja zaradi odstranitve in shranjevanja ko zadeve ne potrebujem....

Hvala za vaše nasvete.

Jani

Re: VW Touran - spanje

bobo hvala za nasvet, zgleda kr zanimivo, je pa zadeva dokaj draga...(v primerjavi s tem kar sem jaz opisal)

Modela za tourana nimajo, bi pa verjetno pasal v 5 sedežni touran, jaz imam 7 sedežnega kjer sta 6 in 7 v dnu prtljažnika, tako da je višina od dna rtljažnika, do zrušenega sedeža (na ta del ko se da sprednji del ležišče) visok samo 23 cm...

upam da sem razumljivo napisal...

bi pa bilo zanimivo če bi sam kaj takega naštudiral (za moje mere) ampak še vedno potrebujem kak nasvet kakšen material uporabit :)

hvala

Pozdravljen! Dam ti prijateljski nasvet in verjetno se bo še kdo strinjal z mano. Na začetku ne kompliciraj, naštudiraj kaj dejansko rabiš in si v osnovi na hitro sestavi, sprobaj, popravi, dodelaj, ko boš zadovoljen pa naredi končni izdelek, ker boš sigurno parkrat predeloval preden boš zadovoljen, sam sem že probal par varijant, pa vedno se še najde nekaj kar bi lahko izboljšal, mislim pa da nas je tu kar nekaj takih, ki smo že parkrat podiral kombije in nazaj znova sestavljal...uživaj v delu! :D
Življenje je potovanje,uživajte v poti,kajti cilj ni zanimiv!

Predlagam plama pur 8cm debelo zeleno peno, ki jo daš obleči, lahko narediš iz 3 kosov zložljivo, bo še boljše kot Dormeo, predvsem pa ti lahko iz lastnih izkušenj z Dormeom povem, da so me dostikrat boleli kolki zjutraj, če sem spal na boku. Sem moral dodati armaflex pod dormeo in je bilo boljše...Plama je pa cenejša (za klop v kombiju, ki se raztegne v posteljo me je prišlo 65€) in udobnejša.

masseter napisal/-a:Predlagam plama pur 8cm debelo zeleno peno, ki jo daš obleči, lahko narediš iz 3 kosov zložljivo, bo še boljše kot Dormeo, predvsem pa ti lahko iz lastnih izkušenj z Dormeom povem, da so me dostikrat boleli kolki zjutraj, če sem spal na boku. Sem moral dodati armaflex pod dormeo in je bilo boljše...Plama je pa cenejša (za klop v kombiju, ki se raztegne v posteljo me je prišlo 65€) in udobnejša.

Zelena pena je trda...
Sem jo kupu( 8 cm) pa mi leži...stara cca 1,5 leta...
Se lahk zmenva....če rabiš...

trije napisal/-a:
masseter napisal/-a:Predlagam plama pur 8cm debelo zeleno peno, ki jo daš obleči, lahko narediš iz 3 kosov zložljivo, bo še boljše kot Dormeo, predvsem pa ti lahko iz lastnih izkušenj z Dormeom povem, da so me dostikrat boleli kolki zjutraj, če sem spal na boku. Sem moral dodati armaflex pod dormeo in je bilo boljše...Plama je pa cenejša (za klop v kombiju, ki se raztegne v posteljo me je prišlo 65€) in udobnejša.

Zelena pena je trda...
Sem jo kupu( 8 cm) pa mi leži...stara cca 1,5 leta...
Se lahk zmenva....če rabiš...

Jes sem pr 19 letih hernijo fasu in mi trdo ležišče odgovarja 1000%.

Zdravo,

tole zadevo s posteljo sem uredil (če ima kdo željo lahko poslikam, drugač pa raje v začetku pomladi, ko gre postelja nazaj v avto...)

Prosil bi za kakšen predlog glede zatemnitve?:

- glede zadnjih stranskih oken se mi najbolj dopade tale varianta iz caddy tramperja..: http://betterparts.org/photo/vw-caddy-tramper-17.html
mogoče kakšna ideja kje bi se dalo kaj takega dobiti po razmeroma ugodni ceni?

Bolj me morijo stranska okna...saj bi rad da je možnost odpiranja in zapiranja okna tudi med zatemnitvijo, tako da ne bi ničesar montiral direktno na šipo...Tudi komarji so problem, to sem študiral rešiti kar z mrežo, ki bi se z magneti na zunanjo stran avta pritrdila...

Hvala za nasvete, upam da je razumevajoče napisano...:)

lp, Jani

blago in škarje v roke pa bo :lol:
v t4 so originalne zavese pritrjene z "drukerji"kako se temu reče nevem ,in to tako da je v zgornji del všita guma ki zaveso nategne,
doma pa imam zavese iz kamionske kabine ki bi mogle biti zadosti za turana,so pa na tirnico
Živeti brez kombija je mogoče,vendar brezveze!

Zakaj pa ne bi mogel okna odpirat, če bi mel zaveso?

Proti komarjem pa nameravam jaz narediti okvir, ki se bo vstavil namesto šipe, ko bo šipa spuščena. V ta okvir pa bom napel mrežo. to bom delal spomladi...

V planu pa imam tudi mrežo v katero bom na rob dal všiti elastiko. (da bo tako kot naprimer jogi rjuha z elastiko), potem pa bom to mrežo lahko napel okoli tesnila pri drsnih vratih. To bo za najbolj vroče noči, ko bo treba spati pri odprtih vratih.
"Le cesta daje potepuhu sanje,
pa naj tisočkrat mu bo grenek kruh"

Dane Zajc

@Patrik

Sem tud razmišljal o tem načinu, vendar mi ni preveč lično. ČEprav pa res da verjamem, da če bom kako drugač kompliciral, bom še grš naredil :)
"Le cesta daje potepuhu sanje,
pa naj tisočkrat mu bo grenek kruh"

Dane Zajc

Pa še mrežico trga. Jaz sem ukrojil mrežo po šipah, našil velkro, ki ga kupiš posebej in drug del nalepil okoli vrat. mondxxi ima to super rešeno, če se prav spomnim je bila že debata okoli tega in sem po njegovih navodilih pripravil. Žal mi je edino, da smo šivali na poceni varianto mrežice, v kateri hitro nastanejo kakšne luknjice...

viewtopic.php?f=19&t=2203&hilit=mre%C5%BEa
Živiš samo enkrat, a če to narediš pravilno, je enkrat dovolj. (Joe E. Lewis)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost