VW California - registracija kot bivalno vozilo

Zdravo

prosila bi, če se lahko oglasi kakšen lastnik vozila VW California Comfortlline, ki je to vozilo registriral kot avtodom. Vozilo je l. 2008 (ni westalia) in ima tovarniško vgrajeno vse za avtodom, vendar je registriran kot osebno vozilo in imam težave s homologacijo za bivalno vozilo, saj želijo tehnično poročilo predelave vozila, vendar predelave ni bilo. Vozilo je bilo tako kupljeno od proizvajalca, to je VW.

Če je kdo rešil tole zagato, naj se prosim javi.

hvala
lp

Re: VW California - registracija kot bivalno vozilo

Kot je meni znano se Californija NE more regisrirat kot bivalno vozilo

@bobo in na samem začetku mislim da se ne odločaš v kaj ga boš registriral...

Lej ne me za besedo držat, ampak če me spomin ne vara smo že imeli to debato na forumu prav za Californio da to ni bivalno vozilo in se ga uradno ne da registrirat kot bivalno...tako da dvomim, da se bo zadeva brez vez homologirat.

Zdravo

sem druga lastnica, prvi lastnik je kupil novega v Sloveniji in je imel registriranega kot osebni avto.

Na rti so mi rekli, tako kot sem napisala, da rabim tehnično poročilo predelave vozila kar mi res ni logično, če gre za vozilo, kjer je vse serijsko vgrajeno. Kako naj bi dobila tehnično poročilo predelave vozila, če oni to delajo serijsko??? + to se dela v Nemčiji. Na Porschu so rekli, da ne vejo kakšen dokument naj bi rabila, samo to sem klicala še preden sem govorila z rti.
Ni mi logično, da vsak k mal "pobrkla" po avtomobilu lahko homologira kombi kot bivalno vozilo (da ne bo tega kdo preveč resno vzel :-)), ta k ima pa serijsko vse vgrajen se pa ne da. A ni to čudno? Mogoče se pa res lotim sama pisati to tehnično poročilo.

Tole se mi zdi, da bo neuspešen boj z našimi uradniki :-)

Seveda so še vedno zaželjeni predlogi, izkušnje. Mogoče pa vseeno kdo kaj ve :-)

Uzemi si čas, poslikaj vse pohistvo, plinsko instalacijo in zacni pisati porocilo. Za vgradnjo strehe/varnostne pasove/plinsko instalacijo in podobno potrebujes potrdilo o strokovni vgradnji. V teh primerih se sklicuj, da je serijska oprema in da ni prislo do predelav. Ce imas moznost prilozi k porocilu se kaksen katalog o Californii.

Ce zaupas mail ti lahko posljem moje tehnicno porocilo po katerem se bos lahko orientirala oz samo popravis/priredis podatke.

lp
Slika

Zivijo Srnca30!

Kot lastnik enakega modela, torej VW T5 California, Comfortline (s kuhinjo, dvižno streho...), lahko potrdim, da je tudi moj registriran kot osebno vozilo. Zavarovan pa kot avtodom.

Pri zavarovalnici ni težav, ker ko poiščejo zgornji model, samodejno pokaže da gre za avtodom, torej ni odločitev agenta pod kaj ga bo zavaroval.

Tudi moj je bil pripeljan iz Nemčije, sem drugi lastnik v Sloveniji. Tudi če bi ga kupil pri VW Slovenija, bi bil registriran kot osebno vozilo.

Je pa Lhasa problem (odvisno od dneva zaposlenih na tehničnem) ko prideš na tehničnega. Enkrat je šlo čež brez da bi kdo kaj pogledal, drugič so pametovali, da ne moreš verjeti. Da naj bi to vse sam zmontiral in da je bil original tovoren kombi in potem predelan.... In to rečejo na tehničnem, ki je del podjetja ki prodaja VW vozila :)

Za naslednjič si bom pripravil katalog Californie in naj si pogledajo oz naj pokličejo na VW v Ljubljano če ne verjamejo. Pri VW so mi zatrdili, da ne bi smeli delati težav.

Bo pa pomoje še veselo z novo vinjeto, kjer lahko kupim cenejšo za avtodom. Pomoje bom ustavljen na vsaki Darsovi kontroli, razen če ne bo ta model dodan na nek seznam vozil ki naj bi ga objavili v tem mesecu.

lp
David

Dvd, hvala za odgovor.

Jaz imam zavarovano T5ko kot osebno vozilo in tako plačujem tudi višje zavarovanje. Pri zavarovalnici so takrat rekli, da je osebno vozilo in ga tako zavarovali, nisem se pa nič potem prerekala, ker sem ga ravno kupila in še nisem imela toliko informacij kako to poteka. Sem mislila, da ga bom enostavno homologirala in bo to to. No pa to zgleda ne bo šlo. Me prav zanima kako imajo to urejeno v tujini, ker na tujih vw straneh oglašujejo californio kot motrohome/campervan.

Prosila bi te, če mi zaupaš pri kateri zavarovalnici imaš zavarovano. Lahko mi pošlješ tudi na privat.

hvala in lp

Dvd napisal/-a:Zivijo Srnca30!

Kot lastnik enakega modela, torej VW T5 California, Comfortline (s kuhinjo, dvižno streho...), lahko potrdim, da je tudi moj registriran kot osebno vozilo. Zavarovan pa kot avtodom.

Pri zavarovalnici ni težav, ker ko poiščejo zgornji model, samodejno pokaže da gre za avtodom, torej ni odločitev agenta pod kaj ga bo zavaroval.

Tudi moj je bil pripeljan iz Nemčije, sem drugi lastnik v Sloveniji. Tudi če bi ga kupil pri VW Slovenija, bi bil registriran kot osebno vozilo.

Je pa Lhasa problem (odvisno od dneva zaposlenih na tehničnem) ko prideš na tehničnega. Enkrat je šlo čež brez da bi kdo kaj pogledal, drugič so pametovali, da ne moreš verjeti. Da naj bi to vse sam zmontiral in da je bil original tovoren kombi in potem predelan.... In to rečejo na tehničnem, ki je del podjetja ki prodaja VW vozila :)

Za naslednjič si bom pripravil katalog Californie in naj si pogledajo oz naj pokličejo na VW v Ljubljano če ne verjamejo. Pri VW so mi zatrdili, da ne bi smeli delati težav.

Bo pa pomoje še veselo z novo vinjeto, kjer lahko kupim cenejšo za avtodom. Pomoje bom ustavljen na vsaki Darsovi kontroli, razen če ne bo ta model dodan na nek seznam vozil ki naj bi ga objavili v tem mesecu.

lp
David

Če bojo prometno gledali na Darsu, bo po mojem kazen, če ti not piše osebno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost