Nakup T5 in predelava

Pozdravljeni in hvala za sprejem na forum :)

Sicer sem ze marsikaj prebraj na forumu, pa vseeno bi bil vesel ce ima kdo cas za odgovorit par stvari :)

Torej, kupujem transporterja T5, po moznosti 4x4 podaljsana verzija.

Najprej naj povem namen vozila...rad bi vsestransko vozilo, ce je to le mogoce. Rad bi kombi da se lahko pelje 5ali 6 oseb, kjer lahko vrzem klop ven in peljem neko daljso omaro npr...s partnerko zelo rada kampirava in kolesariva tako, da bi si rad naredil neke modularne omarice ter lezisce za dve osebi, kjer lahko dokaj hitro vzames ven in lahko peljem 3,4,5 koles :)

Za moje potrebe mi najbolj pade na pamet pol tovorni, torej 5-6 sedezev, s pregradno steno. Seveda se pa tukaj stvari zapletejo, saj pregradne stene uradno nesmes odstranjevati.
Tako da me zanima, ce se da poltovorni kombi prehomologirat v potniski? Vem da je s tem cena registracije in zavarovanja bistveno vecja, ampak vseeno nocem imet problemov in bi te stvari imel postimane...nekje sem zasledil da mora imeti potniski povsod okna. Je to res? Ali je dovolj da ima okna samo kjer so sedezi?

No, zanima me se kar nekaj stvari, tako da bom kar napisal.
-Kako se sploh lotiti prehomologacije? Kje se dobi potrebne obrazce in zahteve ki jih je treba upostevati?
-razmisljam tudi da bi homologiral kot kamperja..je v tem primeru potrebno imeti 5 lezisc ,ce je v kombiju 5 sedisc? Ali je lahko 5sedisc in dve lezisci?
-zasledil sem tudi da je za dolocene zadeve, kot je menjava klopi za stol spredaj, potrebna strokovna vgradnja..je to kaka posebna firma, ali je to lahko vsak mehanik ki ima odprt s.p.?
-prav tako za povisanje vozila, je potrebno potrdilo strokovne vgradnje, ali lahko naredim sam, in prilozim racune pri homologaciji?

Zaenkrat je to to.
Iz dna srca se zahvaljujem vsem za pomoc in se opravicujem za dolg post brez sumnikov :)

Hvala in lep pozdrav
Matic

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov