VW T3 PLATIŠČA

Zanima me v osnovi kakšna so homologirana platišča na T3?

Predvidevam, da so 14¨? Kako je z montažo 15¨?

Oziroma drugače, kakšne dimenzije vse lahko montiraš na T3.

Hvala, LP

Re: VW T3 PLATIŠČA

Homologiraš lahko kaj češ samo tüv moraš imeti, jaz imam na mojem homologirane 15" z gumami 195/65/15 tüv sem iskal 2 meseca in sem ga dobil preko foruma motor-talk.
Expert za VW T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
Mercedes-Benz Klub Slovenija
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
UO Svamz

Bias napisal/-a:Zanima me v osnovi kakšna so homologirana platišča na T3?

Predvidevam, da so 14¨? Kako je z montažo 15¨?

Oziroma drugače, kakšne dimenzije vse lahko montiraš na T3.

Hvala, LP

Ker konkretnega odgovora kakšne feltne bi šle gor nisem našel, ponovno odpiram vprašanje!
Imam originalne 5.5J 14 col ET 39mm. Ne dobim ne novih, ne rabljenih
Lahko dobim 4 rabljene 6J 15 ET 57mm 5/112mm, vendar nisem prepričan če bi šle gor.

Kako je z novimi alu feltnami, se dobi kaj, kar paše ali je treba delati distančnike?!
Hvala lp
Ko posije sonce, je tudi na britofu lepo!

...vse kar je od mercedesa ti paše na kombi,ker je sredinska luknja dovolj velika,ima isto 5x 112,imaš pa opcije vse kar je 5x 112 recimo od pasata samo moraš potem sredinsko luknjo povečat,ali pa distančnike gor dat,pa po vsej verjetnosti boš moral vijake daljše dat,sprednji niso problem,zadnje je pa men anton aus zrihtal..še kaj?
Življenje je potovanje,uživajte v poti,kajti cilj ni zanimiv!

dzurdzy napisal/-a:...vse kar je od mercedesa ti paše na kombi,ker je sredinska luknja dovolj velika,ima isto 5x 112,imaš pa opcije vse kar je 5x 112 recimo od pasata samo moraš potem sredinsko luknjo povečat,ali pa distančnike gor dat,pa po vsej verjetnosti boš moral vijake daljše dat,sprednji niso problem,zadnje je pa men anton aus zrihtal..še kaj?

Sem že hotel naročiti, pa mi je prodajalec rekel, da ne bo v redu in da bodo plesale.
Bias hvala, vendar za 17" prav tako ne dobim gum kot za 14".

Gor gredo 185 do 205, pa ni nič med C oznako.

Ali še kdo kaj pozna !

...drgač mam pa za prodat orginal za kombija skoraj nove sava trenta zimske 185/R 14 C,vožene dva mesca,komplet na platiščih,za 150 eur,če te bo zanimal...ugodno!

dzurdzy napisal/-a:...drgač mam pa za prodat orginal za kombija skoraj nove sava trenta zimske 185/R 14 C,vožene dva mesca,komplet na platiščih,za 150 eur,če te bo zanimal...ugodno!

Če so 5,5J et:39 me zanima, ker na Syncro zadaj ne paše skoraj nič.

Prav tako se zahvaljujem ostalim za nove informacije.

Pozdravljen med nami

Po mojih izkušnjah in poskusih je najbolje najti platišča z ET- 21 ali 23, ker pašejo brez distančnikov, kateri za syncro niso najbolj priporočljivi, če pa se odločiš za Alu platišča, je potrebno zamenjati tudi kolesne vijake, ker so original prekratki. Na svojega sem dal platišča 6J 15 ET23 5x112mm.

L.p.
Jože

Harry napisal/-a:
dzurdzy napisal/-a:...drgač mam pa za prodat orginal za kombija skoraj nove sava trenta zimske 185/R 14 C,vožene dva mesca,komplet na platiščih,za 150 eur,če te bo zanimal...ugodno!

Če so 5,5J et:39 me zanima, ker na Syncro zadaj ne paše skoraj nič.

Prav tako se zahvaljujem ostalim za nove informacije.

..točno te so orginal od kombija t3 zmontirane na platiščih scentrirane,vožene dva meseca,če hočeš ti lahk platišča še na novo pobarvam... :D

Kako je s homologacijo 15 col platišč, vem da rabiš tuv, ampak glede na to, da imam jeklena Mercedesova platišča, ni nobenega tuva, da paše na t3, mi je en mojster vse pregledal. Prej sem imel na t3 syncro 195 14c gume na platiščih 5,5j et 39 sedaj pa imam 205 75 15 allterrain na 6j et31 mehanik in vulkanizer sta mi rekla, ker tako star avto še nima homologacijskega kartončka, kjer bi pisale dimenzije gum in platišc, da naj ne bi smel nič težit. Na avtu pa tudi ni nalepke, kjer bi pisale kake dimenzije so dovoljene.
Kakšno je pa kaj vaše mnenje/izkušnje?
Najlepša hvala za odgovore

T3 so tovarniško prišli s 14", 15" in 16" platišči, tako da se lahko na to zgovarjaš. Za 15" jeklena platišča ti skoraj sigurno nebo nihče težil.

Slika
Slika
1990 Bus - 1.9TD, 6 stopenjski Audi menjalnik

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov