Okvara VW diesel 1.6

Motor je začel ropotati in črno dimit nato se je ugasnil parkrat sem ga se probal vžgati pa je vsakič ugasnil ko sem spustil gas. Pri pregledu sem opazil da teče iz bosch Pumpe nafta, odločil sem se za menjavo črpalke in zobatega jermena ter vodne črpalke. Pri menjavi si nisem označil pozicije jermena. Zdaj sem vse sestavil nazaj nastavil na odlični gredi, pritrdil črpalko z bolcnom, da se ne premika, nastavil oznako na menjalniku na "v" udolbino. Probal rocno zavrteti motor pa ga gre zavrteti samo do določene točke kjer ga nekaj ustavi to velja za obe smeri. Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe.

Re: Okvara VW diesel 1.6

ventil in bat se ti srečata,mogoče si na vstrajniku nastavil na napačno oznako,ene sklopke-koši imajo še ene podobne ripne,ki zgledajo kot OT pa to niso,
ali pa si imel odmično narobe nastavljeno ,obrnjeno za 180* ,kar pa je bolj malo verjetno
Živeti brez kombija je mogoče,vendar brezveze!

Re: Okvara VW diesel 1.6

bobo1841 napisal/-a:......ene sklopke-koši imajo še ene podobne ripne,ki zgledajo kot OT pa to niso......

Če se prav spomnim - ko iščeš nastavitev za OT - ko je motor na oznaki, sta prva dva ventila (najbližje jermenu) oba odprta... to ti je orientir...

LP; Boro
Slika

https://sites.google.com/site/t3boro/
Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost