T3 westfalia - dodaten sedež

Zdravo,

rad bi se obrnil na vas, če mogoče ima kdo kak podoben primer / kakšno idejo / pomoč pri mojih idejah :)

Imamo vw t3 westfalia high top 1981 1.6d - ima certifikat starodobnika (po imenu Ištvan :), ga še nisem uspel predstavit na forumu + dati zahvale vsem ki so pomagali pri tem nakupu :)
registrirana je uradno za 5 oseb (realno se 3-je zadaj na klopci ob pohištvu težko vozijo) - nekateri nas poznate...bela westfalia z MS registracijo..
to smo mi...tako sedimo sedaj - slika za lažjo predstavo kaj si želim......[img]https://ibb.co/gv1zw2T[/img]

Imamo 2 otroka, drugo leto se nam bo pridružil še tretji
Sedaj iščem rešitve, kako bi postavil 3 stolčke + 2 odrasla v avto..(vsi rabijo stolčke, drugo leto bodo stari 4,2,0)
Šeena informacija, ki se mi zdi pomembna - original hladilnik sem dal ven iz avta in imamo sedaj kompresorski hladilnik postavljen za sovoznikovim sedežem
kako je postavljen je viden na prvi sliki...

Opciji ki sem si jih zamislil so:
1. spredaj namesto sovoznikovega sedaža klopca) - [b]ta se mi najmanj dopade, zaradi oteženega prehoda nazaj[/b]

2. širitev zadnje klopce po celi širini (pri tej izgubim 2 omari (rezervoar za vodo + tisti globok predal zraven...)
to je potem nekaj takega, sicer v t3 na sliki je t2 [img]https://images.app.goo.gl/pYFK5AhJWMdNuGe46[/img]
[b]ta mi isto ni všeč zaradi izgube omare...vodo bi verjetno lahko kam pod avto montiral...[/b]

3. je "jump seat" - poklopen stol za sovoznikom, v tem primeru bi hladilnik dal na polico (za štedilnikom, nad rezervoar za vodo)...s tem bi izgubil samo majhen predal nad rezervoarjem za vodo, v desni del omare bi pa pač dostopal samo skozi tista mala vratca na dnu.....v zadnjo veliko omaro, pa bi naredil vratca s strani (se baje da dobiti vrata za hladilnik, katera pašejo gor.. (to potem izgleda nekako tako: [img]https://images.app.goo.gl/PLDBVUjZH7k6ZL667[/img]
[b]ta opcija se mi nekako najbolj dopade, ne najdem pa kje bi lahko tak stol kupil in seveda koliko€€€ bi me vse to stalo, kako je z varnostnim pasom, je sploh izvedljivo to na našem avtu ?[/b]

Pri vseh variantah pa bi verjetno moral predelavo homologirat...Imate izkušnje kako je s tem? Sam sem se že parkrat obrnil na RTI MB in vedno dobim odgovor, da izgubim status starodobnika...
po tihem študiram da bi kar brez homologacije to naredil...

Hvala za pomoč, upam da se razume moja težava v tekstu...
p.s. upam da bodo linki/slike delovali...

Hvala, Jani

Re: T3 westfalia - dodaten sedež

Se kar strinjam, glede na to, da imaš itak registriran za 5 oseb, če daš original sedež za sovoznika, te noben ne bo spraševal po homologaciji. Pa je sigurno za 5 oseb, ker westfalije imajo ponavadi za 4? Jaz imam na svojem tudi za samo 4 osebe varnostne pase..
Živiš samo enkrat, a če to narediš pravilno, je enkrat dovolj. (Joe E. Lewis)

Se kar strinjam, glede na to, da imaš itak registriran za 5 oseb, če daš original sedež za sovoznika, te noben ne bo spraševal po homologaciji. Pa je sigurno za 5 oseb, ker westfalije imajo ponavadi za 4? Jaz imam na svojem tudi za samo 4 osebe varnostne pase..
Živiš samo enkrat, a če to narediš pravilno, je enkrat dovolj. (Joe E. Lewis)

hvala za odgovore, se res najbolj k temu nagibam..
@NoName res je za 5 registriran, verjetno malo po sreči in dobri volji gospoda z rti-ja (delal je homologacijo pri meni doma, ker avto še ni bil registriran)
avto je uvožen iz Madžarske, tam je bil za 5 registriran. SIcer na zadnji klopi sta bila samo 2 pasova, en je bil pa dodatno dan zraven, ki ni bil pritrjen..Je gospod z RTI rekel da naj pas nastavim tako, da se bodo na sliki videli 3-je pasovi... in bo napisal za 5 oseb :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov