T3 WBX trese pri pospeševanju

Živjo druščina,

po nekaj časa smo spet na poti in po cca. 600km vožnje je včeraj začelo mašino rukati, če gas pedal pritisnem nežno (ne samo med vožnjo, tudi ko stojim) recimo za vzdrževanje hitrosti. Nato je bil zvečer vergazer suh (sem moral dolit deci direkt da je vžgal) in pod štandgasom ne laufa več mirno...če malo močneje ali do konca stisnem pedal, ni nobenih težav...verjetno je samo kje kaj za spucat oz. nastavit. Bencinska pumpa je praktično nova, vergazer spucan lansko leto...

Vsi 4 bomo zelo veseli kakršne koli pomoči, da ne bo ravno treba v Švici v delavnico hodit...Hvala!
Jaka - 040/837233

Re: T3 WBX trese pri pospeševanju

Ha ha, res je.

Nisem imel dosti opravka s temi frgazerji, ki so na wbx, da bi lahko na pamet
govoril. Simptomi so pač taki, da bi znalo biti nekaj okoli pospeševalne šobe, če ima membrano je lahko tu greska. Če imaš možnost ga mali poslikaj levo,desno zgoraj...v vsakem primeru pa ko je ugasnjen avto, odstrani filter in poglej odzgoraj v frgazer in daj gas, more spricnit gorivi noter v sesalni kolektor oziroma gas loputo.
Expert za VW T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
Mercedes-Benz Klub Slovenija
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
UO Svamz

Re: T3 WBX trese pri pospeševanju

Anton, hvala za odziv. Sem te vmes tudi že klical, ampak smo že prestopili v Švico in sem moral reševati na terenu. K sreči na poti vedno srečaš ljudi, ki poznajo te naše starodobnike! :)

Svečke so bile zapacane z oljem (očitno 2 ventila ne tesnita dobro, sem dolil not nek Oil leak stop, zna pomagati), pa še mehanska bencinska pumpa je šla (zanič membrana, zato je bencin odtekal nazaj...), zato smo jo zamenjali kar z električno, zdaj laufa ko šus. Sicer ni bilo poceni (Švica), ampak važno, da smo lahko šli naprej...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost