Re: glasnost zračnega webasta

Najprej je itak samo ventilator kako minuto. Ko se zažene (vžge gretje) je šum modra res glasnejši kot samo ventilator. Skoraj ko eno bučanje no... amapak se potem umiri in je slišat... hmm, težko opisat... niti ne ventilator amapak bolj kot eno nežno bučanje... v bistvu zrak, ki potuje skozi cev... težko opisat. Jaz imam vebasto noter, v bivalnem delu za prednjim sedežem in imam sicer ohišje narejeno čez, bolj za zaščito kot izolacijo. Ni pa moteče za spanje, če te to zanima. Še največ narediš, če se malo avspuhu na zunanji strani posvetiš. Tistih 20 cm gibljive alu cevke ne duši kaj posebej zvoka. No, tudi sesalna cev ni ravno tiha. Jaz sem na sesalno cev (spodaj pod avtom) dal malo daljšo z homemade dušilcem - naluknjana cev z vato... Avspuh sem pa iz bakrenih cevi naredil (tiste za vodo - fi točno paše) in je tudi kar dolg.. skor en meter in ima dušilec (odebeljena cev z luknjami in tiso kovinsko volno za pranje posode). Zadeva se znatno utiša.

LP; Boro
Slika

https://sites.google.com/site/t3boro/
Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

No jaz sem se zaradi previsokih cen odločil za nakup kitajske verzije, preko eBaya in se bom počasi lotil montaže, imam pa namen vse skup dat v izoliran lesen zaboj, pa čez poletje zaradi prostora odmontirat.
No bom videl kako mi uspe.
...bom javil, pa kako sliko napopal

LP
Peter

Evo v grobem danes zmontiral, ampak presenetljivo res kakor se vidi tudi po youtubu testih in prikazih, v škatli dobiš vse v kompletu. Nisem montiral 10l rezervarja, ampak od kosilnice, bom kasneje videl kakšne bodo potrebe po nafti.
Sicer se vidi sploh pri objemkah da so čunga lunga, ampak grelec deluje iz prve, same glasnosti še ne morem komentirat ker sem testiral le po 10 minut, je pa temperatura iz 0.7C narasla na 12C v desetih minutah in daljinec za vklop - izklop dela ko šus, sem kar prijetno presenečen. To so prvi vtisi, bom videl kako bo v hladnih jutrih, saj ga imam namen uporabljat za jutranje ogrevanje, odtajevanje stekel,....

Toliko za enkrat
LP

tkma napisal/-a:...Nisem montiral 10l rezervarja, ampak od kosilnice, bom kasneje videl kakšne bodo potrebe po nafti.....

Sicer ne vem kje imaš to montirano. V kakem avtu... Jaz sem na mojem kombiju kar prerezal cevko, ki gre iz rezervoarja nazaj proti motorju in dal vmes T komad, na linijo proti webastu še en filter, tako da kurim kar gorivo (nafto) iz rezervoarja. Pač sem izračunal, da pri moji porabi goriva za webasto razlika v ceni nafta-kurilc ne opravičuje vgradnje dodatnega rezervoarja. Sploh v kombi, kjer je placa vedno premalo. Prej, ko sem imel še kombi na bencin, sem imel tudi webasto bencinski in sem imel isto.... Drugače pa za 2kw webasto je po katalogu pri max obremenitvi poraba 2 dcl na uro. Nisem nikoli testiral ali drži ali ne. Kitajci so pa povečini 5kw kolikor sem gledal...

LP; Boro
Slika

https://sites.google.com/site/t3boro/
Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

...montiral sem ga v Trafica zadaj desno za zadnjo vrsto sedežev, ker je polet res premal placa (na žalost imam kratko verzijo trafica)in ga imam namen kar odmontirat, (na odprtino bom dal blendo, do jeseni), saj imam tam narejeno izvlečno polico pod posteljo z hladilnikom,(12V, 220V, plin) kar se je izkazalo super na kampiranju. Mogoče drugo leto še spremenim lokacijo, ne vem bom videl kako se bo obnesla trenutna montaža.
Cevi za gorivo nisem rezal, mi je rekel znanec da rade pokajo, ne vem mogoče drugo leto. pač vse skup mal testiram, bom videl kako bo, kakšna bo poraba, morda dam 5l rezervarček, pa vse v leseno škatlo da je lahko še uporabna polica nad grelcem
LP
Peter

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost