4 motion ali syncro

Živjo.

Sem v dilemi! Imam kupca ki bi kupil mojega syncrota in imam nagledanega enega 4motiona. 2.5 175 ks. Zanima me ali je to pametna odlocitev, glede na to da moj sycnro caravelle dela in se vozi bp! Mogoce malo razlage kateri motorji so boljsi??za mije pojme stari tipi?!

Hvala

Lp jaka

Re: 4 motion ali syncro

Novejši motor 2.5 TDI (PD vbrizgavanje) je loterija dobiti dober. Če gledaš upokojene rešilce T5 z več kot 300000Km imajo skoraj vsi nov motor, drugi ki se prodajajo pa so menjali to in ono... in večinoma obupali in jih zato prodajajo. Dobro (ali slabo) je da nima zobatega jermena ampak zobniški prenos na odmično gred, ampak tudi to baje crkne.
Malo poglej po tujih forumih in boš svašta našel. Če bi jaz menjal svojo T4 bi vzel toliko novejšega da ima CRD motor, starejšega pa samo 1.9.
Lahko pa imaš srečo in dobiš dobrega, ampak ...
V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

Jaz imam 2000 letnik. 102 km. Kombi je res super, mika pa me multivan 4 motion....to je res loterija pri teh motorjih!
Je mogoce tule na forumu kdo, ki je sel iz syncrota na 4 motiona in zna povedat ce je kaksna razlika???

Mi smo v službi 10 let nazaj imeli T4 syncro z blokado šper, sedaj pa imamo že 10 let T5 4 motion, motor 2,5, 130ks, do sedaj naredili cca 150.000km brez popravil, baje da se začnejo težave po 200K. Vožnja je lepša potegne bolj, samo po snegu so večja jajca kot pa syncro, z težkim agregatom na priklopu smo z syncro prišli dlje kot pa z 4 motion.
Expert za VW T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
Mercedes-Benz Klub Slovenija
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
UO Svamz

jaka666 napisal/-a:Mogoce ves anton kaksne tezave nastanejo po 200 kkm?

Ve Bobo več povedat kot jaz, vsako jake probleme imajo od menjave odmične gredi pri 200k itd...marsikaj se lahko prebere po nemških forumih.
Expert za VW T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
Mercedes-Benz Klub Slovenija
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
UO Svamz

Anton aus napisal/-a:
jaka666 napisal/-a:Mogoce ves anton kaksne tezave nastanejo po 200 kkm?

Ve Bobo več povedat kot jaz, vsako jake probleme imajo od menjave odmične gredi pri 200k itd...marsikaj se lahko prebere po nemških forumih.

Tule je nekaj napisano:

https://www.vwheritage.com/blog/2015/04 ... ing-guide/
https://www.avtomobilizem.com/forum/vie ... 18&t=90859

Obstaja nek nemški forum ki je namenjen ravno težavam T5, samo ga ne najdem.

Če bi našel normalno vožen ter korektno in pravilno vzdrževan kombi bi lahko bil čisto ok, jaz pa sem raje kupil T4 da mirno spim in ne trpi denarnica.
Za denar ki bi ga zmetal v avto raje kupim kaj drugega ali grem na kak izlet.
V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

da ti se jaz povem za svojega t5 2,5, sicer ni 4motion pa vseeno...kupil sem ga pred 6 leti z 118 tisoč km od soseda,danes 190 tisočkm .nič menjal razen rednih vzdrzevalnih del(olje,filtri,zav.ploščice,diski,gume itd, pa en senzor za 70 eur),olje sem menjal vcasih tud na 10 tisoč max 15 tisoč,vssakič drugič vse filtre......niti enega eur nisem potrošil za kakšno popravilo...ne bi ga menjal za nič ,avto laufa kot ura,vsako leto neka daljša tura 3 do 4 tisoč km...drugič,tretjič me je še bilo še malo strah tako daleč it (bog ne daj da kaj crkne)zdaj mu popoloma zaupam..če še sto jurjev naredim brez večjih posegov je dovolj,sem ga izkoristil...sem pa prej imel t4,sicer unega švohega,starejšega (1992 mislim da je bil) mislim da 75 KS,katastrofa,sploh nebom razlagal kaj vse sem menjal sam ali pa mehanik (na koncu me je odslovil da tega ne bo več šraufal ker ni konca)...
ne vem mogoče sem imel srečo z nakupom al pa tud ne ker naj bi t5 najbolj zajebavali tja do letnika 2006...je pa res da ga je prej tud sosed pazil kot zenicu svog oka...ne vem,jaz ti rečem da kupi t5...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov