Ojačevalnik zavor VW T3

Pri stisku zavore pedalo čez čas postane trdo. Če to storim na mestu se sliši puščanje zraka. Sprva se mi je to začelo dogajat, ko je bil avto dalj časa ugasnjen, ampak je pri prižganem motorju zavora delovala normalno, tudi v prostem teku. Sedaj očitno pumpa ne zmore ustvarit dovolj vakuma. Je ojačevalnik zanič, ali bi bilo smiselno prej še kje drugje pogledat? Kako se lotit popravila, menjat, popravljat, ...? Se da dobit kakšno rabljeno zadevo ali samo novo?
Živiš samo enkrat, a če to narediš pravilno, je enkrat dovolj. (Joe E. Lewis)

Re: Ojačevalnik zavor VW T3

Ne vem če si preverjal... morda "linija" od motorja naprej - jaz sem imel predrto in je malo vleklo... slišal sem puščanje in približno tam, ko gre mimo rezervoarja je bila luknjica in je bilo slišat. Zaflikal luknjo in je mir. Pod avto, ušesa na pecelj in iskat vzrok puščanja...

Aja, sam sem bil neroden in naredil luknjo ko sem nekaj vrtal... :)

LP; Boro
Slika

https://sites.google.com/site/t3boro/
Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

Linije naj bi bile pregledane pri mehaniku. Ne škodi pa še enkrat it čez. Meni se zdi da v armaturi popusti. Je drugače ojačevalnik stvar, ki rada crkne po tolkih letih na naših starinah?
Živiš samo enkrat, a če to narediš pravilno, je enkrat dovolj. (Joe E. Lewis)

Res da se to dogaja bolj redko ampak se dogaja, pred kratkim je crkno ojačevalnik na BMW 5 letnik 2000 in cena ojačevalnika je bila z 30% popustom slabih 200 eur. V vseh T3 ki sem ji podiral in vozil je na enemu ojačevalnik spustil.
Expert za VW T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
Mercedes-Benz Klub Slovenija
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
UO Svamz

Takšen problem smo imeli z golfom 1 - trde zavore. Razstavili smo boster, ki ima z notranje strani gumo, ki je bila predrta.
Očistili smo rob, kjer guma sedi in zaflikali z setom za popravilo zračnic. Zmontirali nazaj in sedaj deluje OK.
Ne vem pa ali je enak sistem kot pri VW T3. Zgubit nimaš kaj nov je pa še kar drag.
Pa srečno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov