Čuj, stare motorje kot so naši - se pravi - zračno hlajeni se ne da predelat na plin.
Iz. bilo bi strašno drago. Preverjeno - na nemških VW forumih kjer se postavljajo šodobna vprašanja glede predelave na plin CU in CT motorjev.

Pa valjda se ne voziš cele dneve naokrog z T3-jem. Za užitek pa je pač treba stisnit zobe in gasa po zračnem boxerju - -----uf. kak lep glas ima. Čista klasika.

Ja prav imaš. Zračni boxer ima zelo lep zvok.
Hvalabogu pa si lastim tudi Stratusa V6 2,6 - tudi lep zvok
Sin pa se vozi z BMW 320 tudi 6 cil - zvok-prva liga..

Re:

branko1 napisal/-a:Čuj, stare motorje kot so naši - se pravi - zračno hlajeni se ne da predelat na plin.
Iz. bilo bi strašno drago. Preverjeno - na nemških VW forumih kjer se postavljajo šodobna vprašanja glede predelave na plin CU in CT motorjev.

Ha po dolgem času je nekdo povlekel post iz naftalina, prvo bi to komentiral od Branka, s tem se ne strinjam, ker z lufterji se v bivši jugi vsi vozijo na plin, seveda kolikor jih je še ostalo večinoma je zamenjala motor z vodnim.

Jaz imam v glavi že vse sestavljeno kako narediti treba bi samo to realizirat, trenutno se pa s tem nimam časa ukvarjat.
Expert za VW T3

Predsednik VW T3 Kluba Slovenija
http://www.vwT3klub.com

Komisar za starodobna vozila pri SVAMZ

Član:
Mercedes-Benz Klub Slovenija
VW Klub Dolenjske in Bele krajine
UO Svamz

Re: PREDELAVA MAŠINE - avto na plin

JureKo napisal/-a:Eno vprašanje za tiste, ki se spoznate na motorje!

A je možno tegale predelati na piln? Mislim pač predelavo kot ti jo naredijo na Plinexu ali podobnem servisu!

http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?ID=6028044

Seveda zakaj pa ne.
Expert za VW T3

Član:
UO Svamz

wituri napisal/-a:Za mojga T4 2.5 b., 5 cil., syncro l.1999, pri plinexu znese 1700€, pa še rezervar ne more bit spodaj. Zaenkrat še nisem šel v akcijo.
LP

Ja res je samo sedaj se bolj splača to iti v Srbijo te ne pride niti jurja.
Expert za VW T3

Član:
UO Svamz

wituri napisal/-a:Za mojga T4 2.5 b., 5 cil., syncro l.1999, pri plinexu znese 1700€, pa še rezervar ne more bit spodaj. Zaenkrat še nisem šel v akcijo.
LP

Meni je plineks dal ta odgovor, sicer pa ne vem kolikšna je razlika med motorji 2.5 b med 92 in 99. letnikom:

"Pozdravljeni,

Cena je cca 850€-do 960€

Lp, Jurij"

Pa rezervoar je lahko spodaj kjer je rezerva, kar pa res pri 4x4 verjetno ni možno...

lp

Anton aus napisal/-a:
LP

Zanimivo, kako se pa v Srbiji vgrajena plinska, papirnato (dokumentacija) rešuje pri nas ali je dovolj samo njihov račun??? Čeprav sam se veliko ukvarjam s plinskimi napr., ampak samo v viličarjih in so mi že večkrat šle po glavi ideje o samoizdelavi, kako uradno rešit je pa druga zgodba :roll:

wituri napisal/-a:
Anton aus napisal/-a:
LP

Zanimivo, kako se pa v Srbiji vgrajena plinska, papirnato (dokumentacija) rešuje pri nas ali je dovolj samo njihov račun??? Čeprav sam se veliko ukvarjam s plinskimi napr., ampak samo v viličarjih in so mi že večkrat šle po glavi ideje o samoizdelavi, kako uradno rešit je pa druga zgodba :roll:

Za Srbijo se menda dobi homologacija, vendar odvisno od mehanika.
Jaz sem v Puli plačal 500€ in sem stvari homologiral potem v MB, atesti iz Pule.
Vendar se predelava splača le, če voziš zmerno:bencin 11 do14l/100, plin 14 do 22.
Ko posije sonce, je tudi na britofu lepo!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov