Oil catch can

Da odprem debato.
Trenutno imam na 1.9d v T3 speljano cev z oljnimi hlapi... na prosto.
Torej iz cevi na tla. Fino kaplja.
Boro mi je vrgel kost naj si sam naredim lovilno posodo za oljne pare. @boro, hvala, imam ponoči kaj za misliti :)
Na doličenih shemah kaže, da je filtrirana oljna para speljana nazaj v zajem zraka za motor.

Je to ok? Ali je bolje ven, spet na tla:)
Mnenja, ideje..
Je kdo to delal sam?
Jaz bom sigurno sam, tudi če je dražje, iziv pa to...:)

Re: Oil catch can

Če je motor zdrav je cev speljana v ohišje zračnega filtra oz. nekam na cev med filtrom in sesalnim kolektorjem. Če je motor bolj slab se ta cev odklopi in spelje nekam pod motor (kot je pri tebi). Na ta način se zmanjša kajenje motorja, ker olje ne pride več po sesalni cevi v motor.

Tule pa imaš filmček da boš lahko ponoči razmišljal :)

V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

Ja, ta filmček sem že sanjal :)
Ni mi jasno, zakaj je mehabik, ki mi je pred leti obnavljal motor to cevko speljal na prosto.
Torej, če naredim tako kot je v tem filmčku bo čisto ok? Sa filtriran zrak speljem nazaj v sesalni kolektor?

Kako je s tlakom v oil catch can v primeru da ga speljem nazaj v sesalni kolektor. Oljne pare so v nadtlaku, sesalni kolektor v podtlaku. Verjetno je odvisno od obratov... a je dobro da je oil catch can v podtlaku? Ali je bolje vgraditi kakšen regulator tlaka v posodici? Ali kompliciram? :D

Na delu ki pride na pokrov ventilov iz katerega gre cev na sesalno cev je mogoče membrana nisem pa gotov. V glavnem na to cev daš lovilec olja brez dodatkov.
V hotelu sem samo gost, v mojem kamperju pa sem tudi doma!

Bostjan napisal/-a:Na delu ki pride na pokrov ventilov iz katerega gre cev na sesalno cev je mogoče membrana nisem pa gotov. V glavnem na to cev daš lovilec olja brez dodatkov.

nič ni vmes,in pri navadnem dizlu ne rabiš nobene posode vmes,pać pokuri oljne hlape in zato špara nafto,problem je pri td motorjih ,ki takrat ko kurijo hlape noro potegnejo ker imajo zrak v izobilju in če je trenutek nepravi je hitro vsega konec
Živeti brez kombija je mogoče,vendar brezveze!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost