P: MB Viano Fun Westfalia 3.0CDI, l.2012

Po krajšem prvomajskem potovanju na zahod Italije in daljšem premisleku po povratku je pri nas padla težka odločitev, da se poslovimo od našega zanesljivega spremljevalca na potovanjih po Evropi.
Otroci so namreč v zadnjem letu tako zrasli, da v avtu enostavno ni več dovolj prostora za udobno spanje petih (po velikosti praktično odraslih, vsi trije preko 170cm) oseb.

Vem, da ni VW, a dvomim, da v kateri drugi spletni skupini vlada večje zanesenjaštvo za potovalne kombije, zato bom oglas za par dni ekskluzivno objavil tukaj. :)

Osnovni podatki:
- MB Viano Fun Westfalia 3.0CDI, l.2012, facelift,
- izredno robustna in posrečena kombinacija 224KM motorja s 5-stopenjskim avtomatskim menjalnikom,
- prevoženih 111.130km, servisna knjiga, v SLO servisiran na Autocommerce RC Maribor (računi priloženi),
- original 18'' alu platišča, s praktično novimi gumami 245/45-18 (jesen 2018),
- notranjost v sivo/antracitni kombinaciji,
- Parktronic senzorji spredaj in zadaj,
- 2-področni Klimatronic,
- original Westfalia dvižna streha s posteljo (ležišče za 2) oz. možnostjo stojne višine v avtu,
- original zavese za popolno zastrtje notranjosti,
- original dodatni akumulator,
- original Webasto ogrevanje notranjosti z daljinskim upravljanjem (diesel),
- original vlečna kljuka Westfalia, rabljena le za prevoz koles in prikolice z lahkim motociklom,
- 6 sedežev (sprednja 2 vrtljiva + 1 + klop za 3), posamični sedeži so pilotski, z nasloni za roke,
- zadnja klop se v kombinaciji z MB varianto Multiflex police raztegne v ležišče za 2 osebi,
- samostoječa sredinska konzola z dvižno dvokrilno mizico,
- nekaramboliran, prva barva, od zunaj in znotraj kot nov,
- nikoli vožen po snegu, soli ali popeskanih pomladanskih cestah, dve od treh zim sem ga celo odjavljal iz prometa,
- večina prevoženih kilometrov opravljenih na daljših potovanjih,
- višina avta pod 2metra, dolžina pod 5metrov, zato gre v praktično vse garaže,
- višina nad sprednjo osjo pod 1,3metra (poceni vinjeta),
- ...

Avto sem po dolgem iskanju v začetku sezone 2016 osebno pripeljal iz Nemčije, kupil sem ga neposredno od lastnika, precej uspešnega kuharskega mojstra. Iskal sem točno to izvedenko, Fun Westafalia, ki ima dve normalno veliki postelji, in omogoča udobno sedenje vsaj petim osebam.

Da sem avto zastonj iskal pri nas je postalo jasno ob uvozu, saj po izjavi homologacijskega organa takrat takega avta menda sploh ni bilo v SLO. Tudi v Nemčiji je precej redkejši od Marca Pola, saj se jih na leto pojavilo naprodaj le med 10 in 15.

Ne samo, da je prikrit kamper, je tudi izredno hiter potovalnik (9,1s do 100km/h; končna hitrost je zaradi dvižne strehe elektronsko omejena na 190km/h), klancev sploh ne zazna, prehitevanja na podeželskih cestah so lahko odločna in varna tudi takrat, ko je avto zapolnjen s potniki in kamping opremo. Čeprav po obliki kombi, je od novega služil le kot počitniško vozilo.

Cena bo konkurenčna nemški z DMVjem, za dodatne informacije, sem dosegljiv pod ZS ali na O4l 652 254, Milan.
Ogled in preizkus sta mogoča v okolici MB.
Priponke
Viano 2s.jpg
Viano 3s.jpg
Viano 4s.jpg
Viano 5s.jpg
Viano 6s.jpg
Viano 7s.jpg

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost