Tipanje terena za prodajo moje T4-ke

Zaradi določenih okoliščin bo T4-ka po dveh letih (in enem letu odkar je uradno kemper) morda morala od hiše. Težko je že samo razmišljati o tem in še težje bo izvesti, če bo treba, ampak o tem zdaj ne bi.

Trenutno me zanima, koliko mislite, da bi se dalo iztržiti zanjo. Naj na hitro opišem avto:

VOZNI DEL:
- T4 2.5 TDI 75kW, 1998, 315.000km
- Registracija in tehnični do aprila 2013
- Homologiran kot bivalnik za 2 osebi (zadaj ni sedišč)
- Klima
- Vlečna kljuka
- Lani kupljene nove letne gume 195/70 R15C (z njimi prevoženih cca. 12.000km)
- Lani obnovljeno podvozje spredaj (roke, zglobi)
- Pred 2 letoma menjani HK zglobi
- Pred 2 letoma menjani vsi diski in ploščice, obnovljene zavorne čeljusti
- Pred 2 letoma obnovljena volanska letev
- "Kapitanska" sedeža z nasloni za roke
- Zelo lepo ohranjena notranjost
- Zunanjost brez bušk, prask

Investicije, ki čakajo morebitnega novega lastnika:
- Čez zimo je izgleda preperela cev od turbota (sliši se sikanje-uhajanje zraka)
- Menjava desnega notranjega končnika
- Polnjenje klime
- Nekaj malega površinske rje na običajnih mestih (robovi pragov, robovi blatnikov)
- Enkrat v prihodnosti menjava vakuum pumpe
- Enkrat v prihodnosti menjava senzorja temperature hladnega vžiga

BIVALNI DEL:
- Zatemnjena stekla bivalnega dela
- Toplotno izoliran bivalni del (Plamaflex)
- Na tleh 12mm vezana plošča + topli pod
- Oblazinjena klop, ki se spremeni v ležišče za 2 osebi
- Omarica s koritom in kuhalnikom + kanistra + potopna črpalka
- Omara za prtljago + miza
- Zavese narejene prav za T4
- Kup priročnih odlagalnih polic, žepov, ...
- 2kg alu plinska "jeklenka" v zaboju z zračnikom skozi pod
- Dodaten gel akumulator 55Ah, 12V in 230V inštalacija, LED osvetlitev, control panel
- Vse zelo lično, estetsko in natančno izdelano

V predelavo je bilo vloženih 3,5-4k€ plus cca. 2k€ v obnovo podvozja, volanske letve, zavor, nove gume in razne drobnarije. Nabavna cena kombija je bila 3k€.

Toliko kot sem vložil vanj, bom lahko dobil nazaj samo v sanjah. Tega se zavedam. Ob primerjavi z drugimi (bistveno slabše doma narejenimi ter karoserijsko in mehanično v slabšem stanju) kemperji se mi zdi, da bi bilo 7k€ poštena cena. Se vam zdi realno?

Re: Tipanje terena za prodajo moje T4-ke

roadtripper napisal/-a:Zaradi določenih okoliščin .......

Ne poznam okoliščin ampak.... če mene prašaš je tako kot mastercard.... vse se da oceniti skozi številke, ampak občutki so pa neprecenljivi. Probaj še enkrat premislit če je kakšna varjanta da jo obdržiš.... Najbolj pa ti veš kako in kaj. Ocene v € pa ne bom dajal, ker imam preprosto premalo znanja. Bodo pa fantje kaj več rekli.....

LP; Boro
Slika

https://sites.google.com/site/t3boro/
Ne, da si nečesa ne upamo zato, ker je težko, ampak je težko zato, ker si ne upamo. (Seneka)

@Boro, @Anton

Ok, nisem nameraval razlagati, ampak naj bo. Verjetno se v roku enega leta selim v tujino in dveh avtov s sabo vzeti ne bo šlo. Že registracija+zavarovanje za 1 avto pride 2k€, na tuje tablice pa se ne smeš voziti, ko enkrat prijaviš prebivališče in pridobiš njihovo davčno številko. Srce sicer pravi, naj obdržim T4-ko, ampak se tudi zavedam, da v tamkajšnih razmerah pri vsakodnevni uporabi ne bi zdržala prav dolgo (sneg, sol, ...).

Edit: Druga opcija je, da prodam oba wagna in nabavim T5-ko :lol:

berem oglas in se mi zdi hudo da boš moral prodati nekaj, zaradi česa takrat najverjetneje nisi mogel redno spati ko si ga rihtal.
žal so se v zadnjih dveh letih cene 4-kam zelo spustile ,tako da se bojim da bo težko iztržiti vloženo,ker mi ki imamo 4-ke vemo kaj pomeni avto z 350000km ,je kot zdrav možak pri 40-ih letih ki ga tu pa tam kaj zaboli drugače pa gre brez problema.
probaš lahko z 7 jurji ampak kot ti je napisal mešetar je tam med 5 in 6 zelo dober izkupiček,če boš pa moral prodati pod nujno bo pa še bistveno manj.
moj tip:probaj ga nekje shraniti in počakati če se ti stvar na severu slučajno ne obnese,te bo počakal doma.
upam da te nisem preveč razočaral z mojim pisanjem
l.p
Živeti brez kombija je mogoče,vendar brezveze!

Tvoj Kombi ima zelo specifično postavitev, ki tebi najbolj ustreza, nekomu drugemu pa verjetno ne. Mene osebno moti to, da je registriran samo za dva! Nekomu pa je lahko tvoja postavitev velika prednost, ker se lahko vozi kakšne daljše zadeve!
Če ga boš hotel prodati za nek pametn denar boš moral najti kupca, ki mu ta postavitev ustreza, drgač bo težka!
Če se postavim v vlogo prodajalca ga ne dam pod 6 k eur (sklepam po tem kar vidim na sliki)
Če pa se postavim v vlogo kupca pa niti slučajno ne dam toliko za njega....

Moram reči, da si v zelo nezavidljivem položaju, upam, da se ti vse poklopi in da boš na profitu :)

Je pa res, da če ni kake nesreče lahko predelaš kak ti paše, sam ohraniš št. zicov za vožnjo...ker v nobenem primeru ne bojo gledal postavitve, ne policaji ne na tehničnem...verjemi mi :D

Govorim v primeru nekoga, ki bi kupil zadevo in mu ne bi bila všeč postavitev...

Roadtripper, kaj pa če na angleškem forumu probaš? Uni so fukjeni na T4ke....www.VWT4forum.co.uk

masseter napisal/-a:Roadtripper, kaj pa če na angleškem forumu probaš? Uni so fukjeni na T4ke....www.VWT4forum.co.uk

Poznam ta forum, ja. Sem na njem dobil kar nekaj idej za mojo predelavo. Bi pa moral tudi tam verjetno krepko znižati ceno, da bi lahko prodal avto z volanom na levi.

@all: V bistvu me muči to, da časa za razmislek ni prav veliko. Če ga hočem letos prodati, imam čas do sredine pomladi. Poleti in jeseni bo treba še bolj spustiti ceno ...

8) Živ 8)
Trenutno je zelo slabo prodajno obdobje,zato se jaz čedalje večkrat odločam za prodajo po delih,kar pri tebi ne pride v poštev,saj imaaš še visoko ceno.Jaz to naredim,če cena avta ne presega dveh jurčkov.Se pa trenutno prodajajo zadeve med 3 in 4 jurčke,ampak res se slabo prodaja,večinoma gre bolj blagovna menjava.
ZA PRIJATELJE

Evo, odločitev je padla, T4-ka zaenkrat ostaja. :D

Racionalno bi bilo sicer obdržati daily wagen, ampak sem zadnje dni ugotovil, da je okužba z virusom volkswagnus kombitus očitno doživljenjska in neozdravljiva.

Ah, se že vidim parkiranega zvečer na obali Severnega morja s Carlsbergom v hladilniku ... 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost