prodam T2 Westfalia Helsinki

Pred kratkim sem v Čačku kupil T2 Westafalio-Helsinki izvedba, l.78,nemški papirji(odjavljen Brief l.89, z človekom ki je napisan na briefu sem že govoril in za prepis ni problema) nikoli uvožena v srbijo! Kombi je kompleten, manjkajoče dele opreme sem že kupil na Ebayu, podvozje je zelo zdravo, vsepovsod je še vidna tovarniška barva, vsega skupaj 3 luknje, 2 na košu in ena malo večja cca 8 cm pod hladilnikom: Školjka vozila je precej slabša, kombi je precej obtolčen, za zamenjat sta oba kompletna zadnja boka, oboja prva vrata in zadnji pokrov prtljažnika, levi stebriček, oba "Kniestücka", drsna vrata spodnji del, nekaj korozije je tudi na vodilu vrat pod zadnjim steklom in še kaj se bo našlo ko bo kombi razdrt! Za kleparske dele ki jih je potrebno zamenjati že imam nekaj ponudb, 900 do 1300 eurov, vrat še nisem iskal! Streha je počena cca 10 cm na zadnjem levem vogalu, vsekakor se jo da popravit, platno na dvižni strehi je celo z izjemo čisto majhne luknjice v velikosti kovanca. Helsinki oprema je lepo ohranjena, ker je bila skladiščena posebaj, postlje in prevleke so cele. Motor in menjalnik sta prisotna, vžigal ga nisem, vsekakor ga je potrebno razstavit in pregledat!
Sam sem hotel kombi obnoviti v srbiji vendar se mi je moj dogovor izjalovil, zato kombi prodajam naprej najboljšemu ponudniku! Nekaj tisočakov je vsekakor potrebno vložit v kombi, odvisno od tega koliko ste sposobni sami naredit, na koncu bo vsekakor več kot pol cenejšji kot jih prodajajo v oglasnikih! Nimam dovolj prostora da se sam lotim projekta, T1 pa tudi ne bi rad postavljal ven na sneg iz garaže! Nekaj slikc je v predstavitvi tukaj na forumu, nekaj jih še imam in jih lahko pošljem na mail, kombi je še v Mladenovcu cca 50km iz Beograda, cena prevoza je 250 eurov do Slovenije! 041330033

Slika

Uploaded with ImageShack.us

Slika

Najslabši del kombija, ki pa je rešljiv z zameno novih delov!

Slika

Re: prodam T2 Westfalia Helsinki

Tale zadnji vogal je najslabši, je pa vse rešljivo z novimi plehi ki se jih dobi v nemčiji na pretek! Cena je kot sem že v prejšnem postu omenil po ponudbi! Tisti ki bo prvi dal realno ponudbo ga bo odpeljal, vsekakor ga ne dam pod ceno katero sem sam plačal.

Pa ne me narobe razumet!! Nisem mislil provokativno..
Ampak tale dvojka v takkšnem stanju ni vredna nič.
Vprašanje če je vredna prevoza v SLO.
Kar si @BULLI vrjetno tudi sam poštekal.
Imaš pa odlično TI. Vse pohvale si zaslužiš. [smilie=pdt_aliboronz_01.gif]

car napisal/-a:Pa ne me narobe razumet!! Nisem mislil provokativno..
Ampak tale dvojka v takkšnem stanju ni vredna nič.
Vprašanje če je vredna prevoza v SLO.
Kar si @BULLI vrjetno tudi sam poštekal.
Imaš pa odlično TI. Vse pohvale si zaslužiš. [smilie=pdt_aliboronz_01.gif]

Tole ne bo čist držalo, taka dvojka je po delih vredna veliko več kot dva tisočaka! Jaz sem imel obnovo dogovorjeno za taprav denar pri enemu od najboljših majstrov v srbiji ki je že naredil par lepih kombijev(2 ali 3 se vozijo tudi po sloveniji)! Zaradi njegovih zdravstvenih razlogov je najin dogovor pač padel v vodo, jaz pa kot sem že povedal nimam prostora za tak podvig! Glede nato da ima podvozje popolnoma ok (šasija, prema, zadnji koši...) in je za delat samo na školjki, ga je vsekakor več kot škoda razrezat in prodajat po delih! Originilna westafalia ima veliko večjo vrednost kot pa dvojka ki je konvertirana v camperja in mislim da če nekoga pride cca. 7000 eurov po obnovi in ima vsaj za moj okus enega najlepših kamperjev za ta denar, je več kot zmagal! Obnovljene T2 westfalie stanejo že prek 16000 eurov, mislim da se je tud v sloveniji pred kratkim prodala ena za 12000!
Ne me narobe razumet da hočem zdaj nekaj dvigat ceno in na kombiju zaslužet kupe denarje, jaz svoj dream kombi že mam, tist ki ga še nima ima tukaj pač prilko da si ustvari svoje sanje za več kot sprejemljiv denar!
Hvala car za pohvale!

Ja pa tu je še potrebno prišteti stroške carinjenja, carine in DDV-ja
Nima veze če ima kombi nemške papirje - kombi je v Srbiji in tam ga je potrebno izvozno cariniti pri nas pa uvozno cariniti.
Po mojem se lahko bilo kje v EU dobi tak "razsipan" kombi in ga pripeljati brez omembe vrdnih stroškov.

Ja življenski projekt :D
Sam imam to srečo,da sva si s kleparijo in ličarijo zelo blizu, tako komoro, prostor, kot tudi vso ostalo orodje imam na razpolago 24h na dan. Sam se zavedam postopka obnove od A do Ž. Vem da se da dobit za TII še komplet pločevino (mehiško) in zadevo porihtat u nulo. Ampak pri tej osnovi te cene materiala stanejo tja do 8-10 tisočakov.
(Obnova motorja ki ga še nisi puskušal zagnati in menjalnika ni vključena)
Tukaj imamo še ogromno papirologije, obnovo "elektrike", zavor, ....
Svojih ur ki pa jih v tem primeru ne smeš računat pa bo nekje 3-4000.
Vsekakor se jo da lepo spedenat in nikakor ne smeš gledat na profit,ker ga v tem primeru,tudi če je osnova brezplačna ne bo in ne more bit.
Ljubiteljsko je zelo aktualna in porihtana veliko več vredna a kaj ko je vložka precej več, kot pa njena končna dejanska vrednost.
Žal se jo res najbolj splača prodat po delih, zdaj pa je na tebi ali boš šenkal ljubitelju, ki je stvar pripravljen speljati do konca in ohranit primerek, ali pa jo boš s težkim srcem razrezal in gledal na na profit.
Želim ti uspešno prodajo v celoti pravemu ljubitelju, in pa velikoooo srečnih kilometrov s tvojo tI.

Upam ,da te nism prizadel s tem ,ko sm reku ,da bi razkosal ta kombi,ker sm namreč proti temu, lohk tud pobrskaš 2 posta nižje pa boš videl kakšno t2 sm se jaz lotil rihtat.. Samo res so preveliki stroški, da bi to gor prpelal no sej upam da se bo kdo najdu pa se lotil zadevo porihtat stane pa itak dosti časa in denarja jaz sm si zadal da do penzije ga bom že skup spravil ;) če pa boš prodajal dele pa bi vzel kar nekaj stvari.. Tista tvoja T1 je pa itak WOOOOW sm prav srečen ko vidim tako lepo precizno porihtan bully.. na tvoj T1 lohk rečem samo : še obstajajo mojstri ki niso šalabajzerji!!
Pain is temporary glory is forever!!!

branko1 napisal/-a:Ja pa tu je še potrebno prišteti stroške carinjenja, carine in DDV-ja
Nima veze če ima kombi nemške papirje - kombi je v Srbiji in tam ga je potrebno izvozno cariniti pri nas pa uvozno cariniti.
Po mojem se lahko bilo kje v EU dobi tak "razsipan" kombi in ga pripeljati brez omembe vrdnih stroškov.

Kr nekaj, izvažat ne moreš stvari iz države če niso bile nikoli uvožene! Se pravi da bi moral vsi gasterbajterji ki jim je crknu avto v srbiji delat izvozne papirje!

Sela mene je težko užalit, razjezim se lažje :D in mislim da se bom sam lotil projekta in dokazal da mam prov! Westfalia ni niti približno tako velika "baustela" kot tvoj T2a ki si se ga spravil delat( kapo dol in nikakor ne obupaj)! Takole je enka zgledala med obnovo in če gledam tvoje fotke je bila za odtenek boljša kot dvojka!
Slika

Slika

No sej pravim da najrajš vidim ,da ga res nekdo poštima nazaj k se vse da narest če ma človk voljo to pa ni projekt za en mesec ampak tud za par let ;) neki je itak treba delat da nam ne grejo pizdarije po glavi :D

Ojla
Glede kombija je stvar taka :!:
Jaz osebno sem kombi videl in pregledal pred 3 dnevi v Mladenovcu in vam lahko zagotovim da nakup in obnova takega kmbija ki je v celoti kompleten kar je že teško dobit,
v tako ohranjenem stanju glede podvozja kot vitalnih delov,je ugoden
Sami veste ki ste obnaljali svoje ljubljenčke da idealnega vozila brez vloška oz.dodelav predelav ni dobil ,kupil noben:
Kar se tiče pleharije vsi ki ste ali obnavljate vozila veste da je to še najmanjši problem ker vse dele se da dobiti na trgu marsi katera stvar pa za nas ljubitelje obnove tudi ne preseneti če je potrebno kakšen kos naredit v delavnici.
Pa ne da bi sedaj koga zagovarjal ,samo moje mnenje je da za nekoga ki je ljubitelj tega in ima željo imeti tak avto mora sam vedeti v kaj se podaja .
Če pa kupuješ avto ki ga boš samo vozil je pa cena temu primerna :?: :?: :?:

Ljubitelj napisal/-a:http://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t2898-t2-b

Tule je še več slik kombija. Saj tako slab pa spet ni no.

Tule pa spet drugač zgleda, ni švoh eno zimo dela pa mora bit na cesti ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost